تیپ شخصیتی؛ ENTP

صفات شخصیتی و ویژگی های کلیدیENTP

افرادی که در این ویژگی نمرهمی گیرند ،ویژگی هایشان به شرح زیر است .اگرشما هم می خواهید بداند چه تیپ شخصیتی دارید و از بین 16 تیپ شخصیتی کجا قرار داریداینجا را کلیک کنید .
  بايد بگوييم که شما فردي هستيد عاشق هيجان، مبارزه طلب، پر انرژي، با پشتکار و مطمئن. عملگرا هستيد و به کار کردن نيز علاقه زيادي داريد. از جمله افرادي هستيد که بسيار پرشور و شوق، باهوش و اهل صحبت بوده و در بسياري از کارها نيز خوب و قوي ظاهر مي شويد. همواره به دنبال اين هستيد که بر صلاحيت و قدرت شخصي خود بيفزاييد. ارزش زيادي نيز براي افكار و باورهايتان قائليد و خواهان اين هستيد که سطح فکري، مهارت و دانش خود را ارتقا دهيد.^شما فردي خلاق و مبتکر هستيد و هميشه در صدد يافتن ايده هاي جديد مي باشيد؛ همين ويژگي ها، سبب مي شوند که بتوانيد براي حل مسائل و انجام فعاليت ها، راه هاي جديدي بيابيد. براي روبه رو شدن با احتمالات گوناگون، آماده هستيد و مي توانيد به خوبي، از امکانات موجود، استفاده نماييد. ^شما به الهامات خود بيش از هر چيز ديگري بها مي دهيد و علاقمنديد که ايده هاي خود را به واقعيت تبديل کنيد.
انجام کارهاي تکراري، شما را خسته مي کند و به ندرت پيش مي آيد که يک کار را به روش قبلي انجام دهيد؛ چرا که براي انجام هر کاري، به دنبال يافتن روش هاي خلاقانه هستيد. ^از آنجايي که قدرت بالايي در تحليل مسائل داريد، قادريد که به اشکالات يک مسئله پي برده و مسائل و مشکلات آن را به راحتي برطرف کنيد؛ در ايجاد فرصت هاي جديد، مهارت داريد و مي توانيد براي راه رسيدن به اهدافتان، موانع را از سر راه کنار برداريد. «گر خواسته اي داشته باشيد، خيلي منطقي دليل آن را ارائه مي دهيد؛ همچنين مي توانيد در مورد آن به خوبي فکر کرده و تصميم بگيريد.
قوانين و شرايطي را ترجيح مي دهيد که انعطاف پذير باشند. به تنوع و تغيير علاقه داريد و تا جايي که امکان داشته باشد، از انجام کارهاي يکنواخت، دوري مي کنيد. به تفريح و سرگرمي و تنوع در فعاليت هاي روزانه نيز بسيار علاقه مند هستيد.
شما معمولاً سعي مي کنيد به جاي داوري کردن ديگران، آنها را به خوبي درك كرده؛ برايشان ارزش قائل شده و به آنها كمك كنيد. شما توانايي قابل توجهي در متقاعد کردن بقيه داريد. دوستان و آشنايان فراواني داريد و اگر از آنها خواسته شود که نظرشان را درباره شما بگويند، خواهند گفت که شما فردي خوشرو، خوش صحبت، صادق و منصف هستيد.

نقاط ضعف شخصیتی ENTP

علاقه زياد شما به داشتن خلاقيت و نوآوري، گاه ممکن است سبب شود که راه استاندارد انجام دادن کارها را فراموش کنيد.از آنجايي که به کارهاي روزمره و عادي، تمايل چنداني نداريد، احتمالاً به جزئيات آنها نيز توجه لازم را نشان نمي دهيد.گاهي اقدامات اوليه لازم براي انجام کارها را فراموش مي کنيد.
به محض اينکه از برنامه اي خوشتان بيايد، بي صبرانه به آن هجوم مي بريد.بدون صبر و تأمل لازم، ممکن است از يک مسئله به مسئله ديگر بپريد.
اغلب اوقات، زياد و به سرعت حرف مي زنيد؛ از اين رو، به ديگران فرصت کافي براي صحبت کردن نمي دهيد.
مي توانيد بيش از حد، رک و صريح حرف زده و از ديگران انتقاد کنيد که همين عامل، مي تواند باعث رنجش آنها از شما بشود.
گهگاه پيش مي آيد که به احساسات و برنامه هاي ديگران، توجه لازم را نشان نمي دهيد.
ممکن است براي پيوستن به يک موقعيت، بيش از حد تعلل بورزيد، چرا که مي ترسيد فرصت هاي بهتري را از دست بدهيد.

ویژگی های شما در روابط عاشقانه

همانند ساير موقعيت ها در زندگي، در روابط عاشقانه تان نيز معمولاً خلاق و نوآور هستيد و کاري مي کنيد که مسائل، به بهترين نحو پيش بروند.

براي شما، رشد کردن و رو به جلو بودن، بسيار مهم است؛ از اين رو، حتي قبل از يافتن شريک عاطفي تان، به دنبال يافتن راه هايي هستيد که بتوانيد با استفاده از آنها در کنار شريک زندگي تان پيشرفت کنيد و به مقاطع بالاتري در زندگي تان برسيد.
از همان قرار ملاقات هاي اوليه، به دنبال امتحان کردن طرف مقابلتان از راه هاي مختلف هستيد و برايتان مهم است که نوع مرزها، صبر و تحمل، اعتقاد به سنت ها و انعطاف پذيري وي را بسنجيد؛ چرا که به دنبال فردي هستيد که با شما و شرايطتان، سازگار باشد.
احتمالش بسيار کم است که در قرارهايتان با همسر آينده، او احساس خستگي کند، چرا که احتمالاً هر بار او را با دادن ايده ها و انجام کارهاي نوآورانه و مهيج، سورپرايز مي کنيد.

روحیات مشابه ENTP

افرادي با تيپ هايي که در اين بخش به آنها اشاره شده است، از نظر حل مسئله و نگرش کلي به کار، شبيه شما هستند. البته لزوماً بر سر تمام مسائل با شما توافق ندارند و هيچ ضمانتي براي کنار آمدن شما با آنها نيست، با اين حال مي توان گفت که به تفاهم رسيدن شما با آنها آسان است و به طور کلي ديدگاهي مشابه شما دارند.

ویژگی های شما در روابط با دیگران

 • فردي خوشبين، جذاب و جالب هستيد و در صحبت کردن بسيار توانمند مي باشيد.
 • براي آزادي و استقلال خود، ارزش زيادي قائليد.
 • سعي مي کنيد به جاي قضاوت ديگران، آنها را بشناسيد.
 • دوست داريد شريک زندگيتان جالب و به لحاظ ذهني تحريک کننده باشد.
 • دوست داريد که روابطتان پيوسته رشد کند.^از بحث کردن لذت مي بريد.
 • اغلب نمي توانيد انتخاب کنيد که تنها باشيد يا با ديگران کار کنيد.
 • ممکن است جلوي بروز احساسات و عواطف خود را بگيريد و با مشغول کردن خود، سعي کنيد که اين احساسات را ناديده بگيريد.
 • گاهي ممکن است بخواهيد از ديگران دور باشيد و روابطتان را در حد سطحي نگه داريد.

ویژگی های شما در محل کار

 • از نبوغ و فکر خلاق خود براي حل مسائلتان استفاده مي کنيد.
 • با هوش هستيد و مي توانيد ديگران را متقاعد کنيد که عقايد شما را قبول کنند.
 • به روش هاي سنتي انجام کارها بي علاقه ايد و تمايل داريد که راه هاي خلاقانه تري را برگزينيد.
 • فردي الهام بخش هستيد و به خاطر سطح بالاي اطمينان، اعتماد به نفس و مهارت هايتان، مورد توجه و احترام سايرين واقع مي شويد.
 • دوست داريد چند کار را با هم انجام دهيد.
 • اگر کاري برايتان جالب نباشد، نسبت به انجام آن، بي انگيزه مي شويد.
 • دوست داريد با آدم هاي مختلف در ارتباط باشيد.
 • نمي توانيد توجه خود را محدود به يک موضوع کنيد؛ زيرا موضوعات زيادي براي شما جالب اند.

نقاط قوت کاری

مهارت هاي ارتباطي عالي کنجکاوي و توانايي يادگيري بالا برخورداري از ديد کلي و جامع نسبت به امورسازگاري و انعطاف پذيري بالاتوان پيش بيني نيازها و خواسته هاي ديگران توان پرداختن به چند پروژه به صورت همزمان اعتماد به نفس بالا مهارت عالي در حل مسئله ريسک پذيري و توان غلبه بر موانع و مشکلات توانايي در نظر گرفتن تمامي احتمالات و امکانات موجود

نقاط ضعف کاری

 • عدم تحمل شرايط ساختار يافته
 • عدم علاقه به پروژه هاي ساده
 • این محتوا برای مشترکان ویژه است.

درباره‌ی amirarahimi

error: برای کپی ،عضو سایت شوید