مطالب اخیر

9 چالش وبحران پیش روی نوجوانان|امیر عباس رحیمی

چالش پیش روی نوجوانان

9 چالش ها و بحران های پیش روی نوجوانان چیست؟ آیا شما پدر و مادر عزیز تا به حال در باره این موضوع فکر کردید؟ دوران نوجوانی خودتان و بحران هایی که با آن موجه بودید یادتان است . نوجوانی در این مقاله امیر عباس رحیمی روانشناس خوب شهر اندیشه …

بیشتر بخوانید »

معرفی کتاب هنر درمان یالوم

https://amirarahimi.ir/%d8%b1%d9%88%d8%a7%d9%86-%d8%af%d8%b1%d9%85%d8%a7%d9%86%db%8c-%d8%a7%da%af%d8%b2%db%8c%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86%d8%b3%db%8c%d8%a7%d9%84-%d8%af%d8%b1%d9%85%d8%a7%d9%86-%d9%88%d8%ac%d9%88%d8%af%db%8c/

خلاصه کتاب هنر درمان نوشته اروین یالوم  مطالعه کتاب هنر درمان، که خلاصه تجربیات بالینی سالها فعالیت دکتر اروین یالوم رواندرمانگر اگزیستانسیال بوده، بر هر رواندرمانگر نسل جوانی واجب است، درس زندگی، درمانگری را از زبان یالوم ، حاصل دانش عمیق، سالها فعالیت بالینی، استعداد، ذکاوت و طنازی نویسنده آن است. فصل …

بیشتر بخوانید »

نوشته های تازه

9 چالش وبحران پیش روی نوجوانان|امیر عباس رحیمی

9 چالش ها و بحران های پیش روی نوجوانان چیست؟

آیا شما پدر و مادر عزیز تا به حال در باره این موضوع فکر کردید؟ دوران نوجوانی خودتان و بحران هایی که با آن موجه بودید یادتان است .

نوجوانی

در این مقاله امیر عباس رحیمی روانشناس خوب شهر اندیشه می خواهد در باره  9چالش و بحران پیش روی نوجوانان با شما صحبت کند، بنابراین با مقاله «چالشها وبحران های پیش روی نوجوانان» همراه باشید.

همه در مورد سختی دوران نوجوانی صحبت می کنند. اما آیا تا به حال با کسی که در حال ورود به دوران نوجوانیست مواجه شده اید؟ چالش ها و بحران های آن را می دانید .

 

چالشها وبحران های پیش روی نوجوانان
نوجوانی با بلوغ و پایان دوران بی دغدغه کودکی همراه است. در این مرحله حساس زندگی فرد با چالش‌های جدیدی رو به رو می‌شود که در ادامه به بررسی آن‌ها می پردازیم:
1. کشمکش بین استقلال و وابستگی|
نوجوانی دوره‌ای است که فرد از دوره کودکی خارج می‌شود و با نقش‌ها و مسئولیت‌های جدید در خانواده و جامعه روبه رو می‌شود. در واقع فرد در دوره نوجوانیاز وابستگی کودکانه به سمت استقلال حرکت می‌کنند. نوجوانان می‌خواهند.

در محیط خانواده و مدرسه استقلال بیش‌تری داشته باشند و خودشان برای خودشان تصمیم بگیرند و زیر سلطه دیگران نباشند. این خواسته در نوجوان و عدم پذیرش این واقعیت توسط والدین منجر به  ایجاد یک دوگانگی می‌شود.

ا
2. دوران نوجوانی و طغیان علیه مراجع قدرت
برخلاف تصور قالبی، نوجوانان صرفاٌ به دلیل مخالفت با والدین خود یا بزرگسالان دست به طغیان یا سرکشی نمی‌ زنند، در واقع نوجوانان نمی‌ خواهند با تمام قوانین آن‌ها مخالفت کنند بلکه خواهان انتخاب شخصی در مسائلی هستند که قبلا در حوزه کنترل والدین بوده است.

تمایل نوجوان برای مستقل شدن و عدم کنترل توسط والدین و پافشاری آن‌ها برای اعمال کنترل به درگیری‌هایی بین آن‌ها منجر می‌شود. خانواده‌ها با محدودیت زیاد و اعمال مقررات سخت و خشک باعث ایجاد فاصله بین نوجوان و خانواده می‌شوند.

در واقع دوره نوجوانی با فاصله عاطفی بین فرزند و والدین همراه است و معمولاٌ اختلافات شدت می‌گیرند. ممکن است مدت زمانی طول بکشد تا نوجوان و خانواده‌اش به یک حالت تعادل برسند. در این شرایط نحوه برخورد صحیح والدین و شیوه‌ی تربیتی آنان اهمیت می‌یابد.

 

 

(در این زمینه  انواع سواد از نظر یونسکو،می‌توانید مقاله

معرفی کتاب هنر درمان یالوم

خلاصه کتاب هنر درمان نوشته اروین یالوم 
مطالعه کتاب هنر درمان، که خلاصه تجربیات بالینی سالها فعالیت دکتر اروین یالوم رواندرمانگر اگزیستانسیال بوده، بر هر رواندرمانگر نسل جوانی واجب است، درس زندگی، درمانگری را از زبان یالوم ، حاصل دانش عمیق، سالها فعالیت بالینی، استعداد، ذکاوت و طنازی نویسنده آن است.
فصل های هنر درمان اروین یالوم
در این مطلب فصل به فصل کتاب هنر درمان اروین یالوم را با هم خلاصه وار مرور می کنیم و نکات مهم آن را ذکر می کنیم.

معرفی کتاب هنر درمان یالوم
بخش 1 هنر درمان اروین یالوم
در بخش 1 که فصول 1 تا 40 را در بر می گیرد به ماهیت 

این محتوا برای مشترکان ویژه است.

روان درمانی اگزیستانسیال (درمان وجودی)چیست؟

روان درمانی اگزیستانسیال چیست و به چه موضوعاتی در آن پرداخته می شود و چه طور به بیمار کمک  می کند، در ادامه با امیر عباس رحیمی  دانش آموخته رویکرد اگزیستانسیالیسم همراه باشید  

 
روان درمانی اگزیستانسیال
روان درمانی اگزیستانسیالیا وجود درمانی از نظر فلسفی یک رویکرد درمانی است که روی وضعیت انسان بعنوان کل تاکید می کند. تعریف مشخصی از این روش درمانی وجود ندارد اما می توانیم بگوییم که در این روان درمانی  علاوه بر تحسین ظرفیت ها و آرزوهای انسانی، همزمان محدودیت های فرد هم تصدیق می شود.

یعنی هم جنبه های مثبت و هم منفی انسان در نظر گرفته می شود. وجود درمانی تا حدودی به روانشناسی انسان گرایانه، روان درمانی تجربی، عمقی و رابطه ای شباهت دارد.

این متد درمانی در درجه اول . برخی از روان درمانگران از روش های متعددی برای کاهش اینگونه پریشانی ها استفاده می کنند تا به فرد بیاموزند که چطور باید با چالش های اجتناب ناپذیر مواجه شویم و زندگی بهتر، کاملتر و معنا دار تری را برای خود و دیگران بسازیم.

بیشتر بدانیم: آشنایی با نیازهای اساسی نوجوانان

این محتوا برای مشترکان ویژه است.

13 آیتم تولید محتوای روانشناسی|امیر عباس رحیمی

تولید محتوای روانشناسی ،یکی از مهم ترین اقدامات در فضای رقابتی کلینیک های روانشناسی، می باشد. با محتوای خوب و کاربر پسند به راحتی می توان مراجعین بیشتری را جذب کرد. بنابراین هزینه تولید محتوای تخصصی روانشناسی بخشی از سرمایه گذاری برای کسب نتایج برتر است.
تولید محتوا، هزینه یا درآمد؟
 

تولید محتوا ی روانشناسی برای سایت به قدری مساله مهمی است که یکی از اساسی ترین معیارها برای جذب مخاطبان و در نهایت جذب مراجع  است. از همین رو با محتوای مفید و جذاب می توان تا حدود قابل توجهی موجب رشد سایت های روانشناسی و ماندگاری در ذهن  مراجعین شد. به همین جهت هزینه ای که برای تولید محتوا پرداخت می کنید، نه تنها امری بی مورد است بلکه نوعی سرمایه گذاری برای رسیدن به هدف است.
تعرفه تولید محتوا
عوامل متعددی در قیمت تولید محتوا ی روانشناسی تاثیرگذارند. هر محتوایی که تولید می شود، دارای خصوصیاتی است که قیمت آن را مشخص می کند.
عوامل تعیین کننده قیمت محتوای روانشناسی  شامل: نوع محتوا اعم از متنی، صوتی یا تصویری،‌ کیفیت محتوای تولیدی، مفید و تخصصی بودن محتوا، تولید محتوا سئو شده و تجربه تولید کننده محتوا می باشد. بنابراین نمی توان نرخ ثابتی را برای تولید انواع محتوا در نظر گرفت. با توجه به هریک از عوامل یادشده می توان قیمت تولید محتوا را به طرز چشمگیری کاهش داد.
قیمت تولید محتوا چگونه محاسبه می شود؟

تعرفه تولید محتوای روانشناسی با توجه به نوع محتوا متفاوت است. این که محتوای تولید شده به صورت تالیفی، ترجمه و یا بازنویسی باشد، در قیمت تولید محتوا موثر است. به همین جهت تعرفه تولید محتوا بسته به کاری که انجام شده است، افزایش یا کاهش می یابد.

برخی از مدیران سایت ها ترجیح می دهند محتوای مورد نیاز خود را به افراد فریلنسر بسپارند و برخی دیگر محتوا نویس استخدام می کنند. تمامی اینها به علاوه عوامل یادشده در بالا در تعیین قیمت نهایی محتوا نقش مهمی دارند.
برون‌سپاری تولید محتوا و هزینه های آن

 

برای تولییید محتوای رواننشاسی ،برون سپاری در کنار معایبی که دارد، می تواند گزینه بهتری باشد. چرا که نویسنده ای که مسئول تولید محتوای روانشناسی برای سایت شماست، به خوبی با مسائلی که شما برای آن برنامه ریزی وتقویم محتواییتهیه کرده اید، آشناست. از طرفی برون سپاری تولید محتوای روانشناسی همشه هم ارزان تمام نمی شود.

 

بیشتر بدانیم : تولید محتوای اینستا گرامی

 

نرخ هایی که از طرف افراد فریلنسر اعلام می شود، متفاوت و متغیر است و هیچ منبعی برای تعیین دستمزد محتوا وجود ندارد. یکی دیگر از مزیت های استخدام کارشناس تولید محتوا، این است که معمولا این افراد محتوای با کیفیت تری را در راستای برنامه ریزی اهداف سازمانی تولید می کنند.
عوامل موثر بر تعرفه تولید محتوا

از آنجایی که محتوا یک کالای مشخص با قیمت ثابت نیست و عوامل متعددی بر قیمت آن تاثیر گذارند، قیمت تولید محتوای روانشناسی توسط افراد مختلف، متفاوت است. برخی از مهمترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت تولیدمحتوا ی روانشناسی عبارتند از:

 1. موضوع محتوا
 2. زمان تولید محتوا
 3. میزان تخصصی بودن محتوا
 4. میزان کیفیت محتوا و ویراستاری
 5. میزان تجربه و تحصیلات تیم تولید محتوا
 6. تخصص تیم در بازاریابی محتوایی و سئو

قیمت تولید محتوا برای سایت
اشخاص مختلفی در بازار تولید محتوا ی روانشناسی فعالیت می کنند که برای کارشان تعرفه های متفاوتی در نظر می گیرند. تولید کنندگان محتوا برچند نوعند:

افراد برند
افرادی که در زمینه ای تخصصی روانشناسی کار می کنند و از شهرت ویژه ای در تولید محتوای روانشناسی برخوردارند، هزینه های تولید محتوای روانشناسی خود را به صورت پروژه ای قیمت گذاری می کنند. محتوای تولیدی آنها ارزشمند می باشد و نمی توان به ازای هر کلمه قیمت گذاری کرد.

این محتوا برای مشترکان ویژه است.

21 تکنیک طلایی تولید محتوای اینستاگرامی در 2022

تولید محتوای اینستاگرامی چیست؟ با ما در مقاله «21 تکنیک طلایی تولید محتوای اینستاگرامی در2022 » همراه باشید .

شما با یاد گرفتن این 21 نکته طلایی تولید محتوای اینستاگرامی می توانیددر کوتاهترین زمان پیج تان را به محیط کسب و کار پر در آمد برای خود تبدیل کنید.

امروزه تولید محتوا برای وب سایت و شبکه های اجتماعی و پیام رسان یک نیاز ضروری است .

تولید محتوای اینستا گرامی چیست؟

به طور کلی به اطلاعات طبقه‌بندی شده در قالب فیلم،

آشنایی با نیاز های اساسی نوجوانان|امیرعباس رحیمی

آشنایی با نیازهای اساسی نوجوانان|نیازهای انسان در طول زندگی و در سنین مختلف، مطابق با شرایط فرد تغییر می‌کند. سنین نوجوانی در اثر تغییر شدید هورمون‌ها، سنین تغییرات جسمی و روحی است که در این مسیر والدین باید او را همراهی نمایند و به نیازهای اساسی نوجوانان در این سن توجه نمایند  

والدین با بزرگ شدن نوجوان، دیگر با آن کودکی که تابع قوانین پدر و مادر بود، مواجه نیستند و حالا فرزندی دارند که به دنبال استقلال بیشتر بوده و خواسته‌ها و نیاز هایش افزایش پیدا کرده است.

بسیاری از پدر و مادرها نمی دانند که چگونه باید بانیازهای اساسی نوجوان و با این تغییرات کنار بیایند، اما بسیاری دیگر نیز با درک شرایط و اطلاع از نیازهای اساسی نوجوان، کمک می‌کنند تا همانطور که ظاهر نوجوان در حال تغییر است، هویت بزرگسالی خود را نیز به دست آورد. با نوشته « آشنایی با نیازهای نوجوان » |امیر عباس رحیمی|،|روانشناس خوب شهر اندیشه| و شهریار همراه باشید تا با اساسی ترین نیاز های نوجوانی آشنا شویم . شناخت کامل این نیازها توسط نوجوان و خانواده به رشد سالم نوجوان کمک می کند.

  

احساس تعلق|نیاز های اساسی نوجوانان

نوجوانان تمایل دارند تا بیشتر وقت خود را بیرون از خانه و با دوستان خود سپری کنند. تمایل به بودن در جمع‌های دوستانه در سنین نوجوانی طبیعی است و دلیلی برای نگرانی خانواده‌ها نیست، چرا که تمایل به دوست‌یابی و بودن با دوستان ناشی از احساس نیاز به تعلق در نوجوانان است.

 در دوران نوجوانی حمایت و مراقبت والدین بیش از هر زمان دیگری نیاز می باشد، اما باید حتما ٌبر این موضوع توجه داشته باشید که به صورت غیرمستقیم کنترل اوضاع را در اختیار بگیرید و به گونه‌ای رفتار نکنید که فرزندتان هنوز کودک و بچه است و در دائم نیاز به مراقبت شما دارد.

 برای رفتار درست با نوجوان حتما باید که از راهکارهای لازم مطلع باشید و از راه صمیمت و دوستی با نوجوان وارد شوید.

 

 نیازهای نوجوانان | دریافت محبت

دریافت عشق بی‌قید و شرط نوجوان از والدینش جزو نیازهای اساسی نوجوان است. نوجوانان در این سن حساس‌تر از سنین دیگر هستند و به شدت به محبت والدین خود احتیاج دارند تا بدون در نظر گرفتن هیچ چیزی آن‌ها را بخاطر ارزش خودشان دوست بدارند.

بنابراین نوجوان نباید احساس کند که دوست داشتن شما وابسته به نمره‌ای خوب یا کاری شایسته است، بلکه به خاطر وجود و ارزش خود آن‌ها می‌باشد.

 نیاز به حریم خصوصی|نیاز های اساسی نوجوانان

سواد عاطفی چیست؟ همراه 5 مهارت کاربردی

 

سواد عاطفی چیست؟ امیر عباس رحیمی روان شناس خوب در شهر اندیشه و غرب  تهران می گوید،بر اساس تعریف یونسکو ( سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد ) از سواد، توانائی ایجاد رابطه مفید و موثر با دیگران که بتواند زمینه خوشی و شادمانی و ارضای نیازهای روحی و روانی آدمی را تامین کند به سواد عاطفی اطلاق می‌شود.

. این یک مهارت مهم است که کودکان باید از سنین پایین آن را توسعه دهند تا به برقراری رابطه پایدار با احساسات خود کمک کند.

سواد عاطفی یکی از جنبه های کلیدی است که به معنای توانایی کلی ما برای مقابله با احساسات است. سواد عاطفی بر نحوه بیان احساسات و چگونگی خواندن احساسات دیگران تمرکز دارد.

در حالی که برخی از کودکان به طور طبیعی در انجام این کار راحت خواهند بود، برخی دیگر ممکن است به تشویق و حمایت بیشتری نیاز داشته باشند.

ضرورت توجه به سواد عاطفی فرزاندانمان

جعفر بای از آن جایی که انسان یک موجود مدنی می‌باشد و چاره‌ای جز زندگی در جمع ندارد حیات او به زندگی اجتماعی وابسته است. آدمی در زندگی اجتماعی در کنار یکدیگر تندرستی و سلامتی خویش را تضمین می‌کند.

فرهنگ فرد مداری حاکم بر جهان، وضعیتی را فراهم ساخته که زندگی در تنهائی و خلوت و انزوا به صورت فردی نه تنها میسر و ممکن نیست بلکه منجر به بروز انواع بیماری‌های عاطفی و روانی و افسردگی می‌شود. آدمی با انرژی عاطفی ناشی از کنار یکدیگر بودن به نشاط و خوشی دست می‌یابد و سلامت خویش را با تولید فضائی مملو از مهربانی تضمین می‌کند.

فضای عاطفی در جوی که آدمی حضور می‌یابد باید کانون مهر و محبت و منشا نشاط و شادی باشد. این نیازمند مهارت و توانائی‌های ویژه‌ای است که هر فرد نمی‌تواند به محض قرار گرفتن در جمع به چنین انرژی‌ای دست یابد و آن را به اطرافیان هدیه کند.

مهارت ایجاد ارتباط مفید و موثر با دیگران مستلزم داشتن سواد عاطفی است تا فرد بتواند جو مثبتی را برای خوب کردن حال همه کسانی که با او در ارتباط هستند، فراهم کند.

 

تولید خوشی و شادمانی در دیگران به سواد عاطفی نیاز دارد و همه نمی‌توانند به محض حضور در جمعی جو شادمانی و نشاط در محیط ایجاد کنند. زیرا اولا این کار نیاز به مهارت ارتباط موثر دارد و ثانیاٌ فرد با مدیریت هیجانات و سواد اجتماعی بتواند کانون مهر و محبت در خود و دیگران باشد.

. در حالی که نهاد‌های تربیتی و نظام آموزشی کمتر به ارائه و تقویت آن در مخاطبان خویش توجه دارند، یکی از وظایف خطیر خانواده و نهاد تربیتی و آموزشی ارائه آموزش‌های ارتباطی و تقویت مهارت تعامل اثربخشی با اطرافیان است که می‌بایست با ممارست کامل، خروجی آن به انسان‌های موفق در ارتباطات اجتماعی ختم شود.

قصه جغد سفید

این قصه  را  برای ترس از تاریکی به کودکان تعریف  کنید 

  . . .

این محتوا برای مشترکان ویژه است.

14نوع سواد از نظر یونسکو

با 14نوع سواد از نظر یونسکو آشنا شوید؟امیر عباس رحیمی روانشناس خوب به نقل از پارک علم می گوید: سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد، تعریف جدیدی از باسوادی ارائه داده است.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید مفهوم سواد در قرن گذشته، تغییرات بسیاری کرده است و این چهارمین تعریف سواد است که توسط یونسکو به‌صورت رسمی اعلام می‌شود.

به‌طور خلاصه و طبق این تعریف،

با تعریف جدیدی که یونسکو ارائه داده باسوادی توانایی «تغییر» است و باسواد کسی است که بتواند با آموخته‌هایش، تغییری در زندگی خود ایجاد کند.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌در ادامه و بعد از مروری کوتاه بر تعاریف سواد از ابتدا تا امروز، نکاتی درباره ایجاد تغییر در زندگی بر اساس دانسته‌ها و راهکارهای دست‌یابی به این مهم، مطرح خواهیم کرد.

اولین تعریف یونسکو از سواد
توانایی خواندن و نوشتن، اولین تعریفی که از سواد در اوایل قرن بیستم ارائه شد، صرفاً به توانایی خواندن و نوشتن زبان مادری معطوف بود. طبق این تعریف، فردی باسواد محسوب می‌شد که توانایی خواندن و نوشتن زبان مادری خود را داشته باشد.
دومین تعریف یونسکو از سواد
اضافه شدن یادگرفتن رایانه و یک‌ زبان خارجی

در اواخر قرن بیستم، سازمان ملل تعریف دومی از سواد را ارائه کرد. در این تعریف جدید، علاوه بر توانایی خواندن و نوشتن زبان مادری، توانایی استفاده از رایانه و یاد داشتن یک زبان خارجی هم اضافه شد. بدین ترتیب به افرادی که توان خواندن و نوشتن، استفاده از رایانه و صحبت و درک مطلب به یک زبان خارجی را داشتند، باسواد گفته شد.

قاعدتاً طبق این تعریف بسیاری از دانشجویان و دانش‌آموختگان دانشگاهی کشور ما بی‌سواد محسوب می‌شوند چون دانش زبان خارجی بیشتر افراد کم است.

سومین تعریف یونسکو از سواد
اضافه شدن ۱۲ نوع سواد:
سازمان ملل در دهه دوم قرن ۲۱، بازهم در مفهوم سواد تغییر ایجاد کرد. در این تعریف سوم کلاً ماهیت سواد تغییر یافت. مهارت‌هایی اعلام شد که داشتن این توانایی‌ها و مهارت‌ها مصداق باسواد بودن قرار گرفت. بدین ترتیب شخصی که در یک‌ رشته دانشگاهی موفق به دریافت مدرک دکترا می‌شود، حدود ۵ درصد باسواد است.

 

این مهارت‌ها عبارت‌اند از:

قصه جغد سفیدبرای ترس از تاریکی

 

امیر عباس رحیمی ؛آموزش و درمان و روانشناس کودک و نوجوان،یکی از ترس های مهم بچه ها ترس از تاریکی است. بزرگترها می توانند با تعریف این قصه جذاب بچه ها را نسبت به ترس شان آگاه کرد و این قدمی است در درمان ترس کودک
اهداف و ارزش های قصه گویی

امیرعباس رحیمی درمان ترس کودک با قصه گویی ؛قصه گویی در حقیقت به منزله فعالیتی بوده که از انسان ها برای ساخت انسان کمک می گیرد. شنیدن داستان موجب شکل گیری بهتر شخصیت افراد شده و نوعی روش، جهت افزایش درک رفتارهای شناسی و عملی محسوب می گردد.

قصه گویی به دلیل نمایش بازخورد های شخصی، جهان پیرامون و شخصیت های متفاوت تعامل شخص با سایرین را نیز بهبود می دهد.

به طور کلی گفته شده که قصه ها به منزله چهار چوبی جهت خود پدید آیی و بالا بردن درک از خویش و بهبود روابط بین افراد می شود. نوشتن داستان به ویژه اگر شخص زندگی خود را روایت کند موجب انسجام بهتر تخیلات، افکار و اتفاقات شده که در نهایت ارتقا خودآگاهی شخص را به دنبال دارد.

ارزش های بنیادین کمک گرفتن از استعاره ها، قصه گویی به گفته بارکر در روان درمانی شامل موارد زیر است:

 • به نمایش درآوردن نکات و مسائل مهم زندگی
 • کمک به اشخاص جهت شناختن بهتر خویش
 • مطرح کردن راه حل هایی برای رفع مسائل و مشکلات خود
 • دادن ایده و تفکرات جدید و بدیع و افزایش انگیزه برای تغییر
 • مدیریت نمودن روابط و روش های درمانی
 • تثبیت راهنمایی ها
 • کم کردن مقاومت برای پذیرفتن تغییرات
 • دادن چهار چوب و سازمان دادن مشکلات و مسائل شخصی
 • بازسازی نمودن خویشتن (Ego)
 • الگو سازی شیوه ای از طریق برقراری ارتباط با دیگران
 • یادآوری توانایی ها و استعداد های فرد
 • کاهش حساسیت نسبت به ترس های شخصی

اغلب با شنیدن اصطلاح قصه گویی، آن را جز ارتباط های جدی به حساب نمی آورند و به آن به منزله یک سرگرمی نگاه می کنند. در صورتی که روایت قصه ها به افراد کمک می کند تا بیاموزند در این جهان چگونه باشند و دید خود را نسبت به واقعیت ها عوض کنند. در حقیقت می توان قصه ها را به عنوان باورهای افراد درباره خویشتن، محسوب کرد.

موضوع قصه های کودکان اغلب درباره انسان ها، حیوانات، موجودات غیر واقعی و اشیا همچون گل، ماشین و... است. این موضوعات در قصه کودکان از شخصیت، تفکر، باور، احساس و رفتار برخوردارند. زمانی که یک داستان برای کودک بیان می شود، او سعی می کند که با شخصیت ها و حوادث قصه، همانند سازی کند و این همانند سازی باعث فرافکنی در زندگی شخصی او می شود.

یک نمونه قصه برای ترس کودکان

قصه جغد سفید

 

چاک جغد سفیدی بود که در جنگلی با خانواده اش زندگی می کرد . او هنوز کوچک بود و خیلی چیزها را از پدر و مادرش یاد می گرفت . همان طور که می دانید جغدها روزها کار زیادی انجام نمی دهند . آنها روزها استراحت و شب ها کار می کنند .

چاک درباره جنگل چیز زیادی نمی دانست . شب ها تمام جنگل تاریک می شد . در طول روز ، وقتی که خورشید در آسمان بود ، چاک می توانست همه چیز را ببیند و بشنود . وقتی که صدایی می شنید سرش را برمی گرداند و می فهمید صدا از کجا می آید .

اما شب ها   نمی توانست این کار را بکند . چون هیچ نوری نبود و او نمی توانست چیزی ببیند .

فقط صداها را می شنید. خیلی از این صداها عجیب و غریب بودند و باعث می شدند که او بترسد . یک شب ، صدای عجیبی شنید؛ صدایی که قبلا آن را نشنیده بود . صدا بلند بود .

چاک خیلی سعی کرد که ببیند صدا از چیست و کجاست. اما هوا خیلی تاریک بود . چاک کمی ترسیده بود .

آن شب او راحت نخوابید و روز بعد خیلی زود بیدار شد . خورشید داشت آرام آرام اشعه های گرم خود را به همه درخت ها و حیوانات جنگل می تابانید .

ناگهان  چاک همان صدایی را که شب قبل شنیده بود ، دوباره شنید . خوب که نگاه کرد دید صدا از یک جیرجیرک کوچولو می آید . خیلی تعجب کرد و فهمید صدای شب قبل که او را ترسانده بود از آن جیرجیرک کوچولو بوده نه چیز یعجیب و غریب .

از آن به بعد او احساس بهتری داشت و با شادی و خوشحالی زندگی کرد .

 

سوالات پس از قصه گویی

می توانید درباره این داستان از کودک چند سوال بپرسید :

–  چرا چاک می ترسید ؟

– فکر می کنی تاریکی ترس دارد ؟

– تو هم از چیزی می ترسی ؟

 

این محتوا برای مشترکان ویژه است.

معرفی کتاب خوب «ساکت شو و کارت رو انجام بده»

معرفی کتاب خوب «ساکت شو و کارت رو انجام بده»خلاصه کتاب فقط ساکت شو و کارت رو انجام بده
آموزش کتاب های مطرح موفقیت توسط آکادمی توسعه فردی«دریچه روشنایی ذهن »،دوست دارید کتاب های مطرح بازار را توسط روانشناس آموزش بببینید . اگر فرصت ندارید  و دوست دارید طعم واقعی آموزش و در رو را بچشید با امیر عباس رحیمی در دریچه روشنایی ذهن همراه  باشید.

زندگی چیست؟ یک مسیر با ایستگاه‌های فراوان؟ یک پیست مسابقه بدون توقف؟ یک میدان کارزار پر از نفرت؟ بکش یا کشته می‌شوی؟ نه… زندگی، تلاشی برای انسان شدن است. کیفیت تلاشی که در این مسیر از خود نشان می‌دهیم، درجه انسان بودن ما را مشخص می‌کند. بسیاری از ما تلاش نمی‌کنیم، چون هدفی نداریم.(به زودی کارگاه حضوری هدف گذاری در آکادمی دریچه روشنایی ذهن)

درست مبارزه نمی‌کنیم چون فکر می‌کنیم انسان‌های دیگر دشمن ما هستند. در حالی که دشمن واقعی و کسی که باید بر قدرت آن غلبه کنیم، فقط و فقط خودمان هستیم. درک این حقیقت، ما را سرشار از پرسش‌هایی می‌کند که پاسخشان را نمی‌دانیم. غافل از آنکه در بیشتر موارد، پاسخ‌هایی که به دنبالشان می‌گردیم در میان افکار نوشته شده یک انسان دیگر به انتظار ما نشسته‌اند.

در این قسمت به سراغ کتابی می‌رویم که در عین سادگی و حجم کم، عصاره‌ای از اصولموفقیتو رسیدن به اهداف گوناگون را در خود جای داده است. اگر می‌خواهید در طول یک سال به اندازه پنج سال یا حتی بیشتر پیشرفت کنید، پس همراه با ما پای صحبت‌های«برایان تریسی»در کتاب فقط ساکت شو و کارت رو انجام بده بنشینید.

 

 

موفق شدن بسیار ساده است
دوست دارید بدانید راز واقعی موفق شدن چیست؟

تیپ شخصیتیENTP چه ویژگی هایی دارد ؟

تیپ شخصیتی؛ ENTP چه ویژگی هایی دارد ؟
 تیپ شخصیتی شما هم ENTPاست؟می دانید  چه ویژگی هایی دارید؟

صفات شخصیتی و ویژگی های کلیدیENTP

افرادی که در این تیپ شخصیتی؛ ENTP نمره می گیرند ،ویژگی های شان به شرح زیر است . اگر شما هم می خواهید بدانید چه تیپ شخصیتی دارید و از بین 16 تیپ شخصیتی کجا قرار دارید اینجا را کلیک کنید .

  بايد بگوييم که شما فردي هستيد عاشق  هيجان، مبارزه طلب، پر  انرژي، با پشتکار و مطمئن.
عملگرا  هستيد و به کار کردن نيز علاقه زيادي داريد.
از جمله افرادي هستيد که بسيار پرشور و شوق، باهوش و اهل صحبت بوده و در بسياري از کارها نيز خوب و قوي ظاهر مي شويد. همواره به دنبال اين هستيد که بر صلاحيت و قدرت شخصي خود بيفزاييد.
ارزش زيادي نيز براي افكار و باورهايتان قائليد و خواهان اين هستيد که سطح فکري، مهارت و دانش خود را ارتقا دهيد.
شما فردي خلاق و مبتکر هستيد و هميشه در صدد يافتن ايده هاي جديد مي باشيد؛ همين ويژگي ها سبب مي شوند که بتوانيد براي حل مسائل و انجام فعاليت ها، راه هاي جديدي بيابيد.
براي روبه رو شدن با احتمالات گوناگون، آماده هستيد و مي توانيد به خوبي، از امکانات موجود، استفاده نماييد. .
شما به الهامات خود بيش از هر چيز ديگري بها مي دهيد و علاقمنديد که ايده هاي خود را به واقعيت تبديل کنيد.
انجام کارهاي تکراري، شما را خسته مي کند و به ندرت پيش مي آيد که يک کار را به روش قبلي انجام دهيد؛ چرا که براي انجام هر کاري، به دنبال يافتن روش هاي خلاقانه هستيد.
ز آنجايي که قدرت بالايي در تحليل مسائل داريد، قادريد که به اشکالات يک مسئله پي برده و مسائل و مشکلات آن را به راحتي برطرف کنيد؛ در ايجاد فرصت هاي جديد، مهارت داريد و مي توانيد براي راه رسيدن به اهدافتان، موانع را از سر راه کنار برداريد. «گر خواسته اي داشته باشيد، خيلي منطقي دليل آن را ارائه مي دهيد؛ همچنين مي توانيد در مورد آن به خوبي فکر کرده و تصميم بگيريد.
قوانين و شرايطي را ترجيح مي دهيد که انعطاف پذير باشند.
به تنوع و تغيير علاقه داريد و تا جايي که امکان داشته باشد، از انجام کارهاي يکنواخت، دوري مي کنيد. به تفريح و سرگرمي و تنوع در فعاليت هاي روزانه نيز بسيار علاقه مند هستيد.
شما معمولاً سعي مي کنيد به جاي داوري کردن ديگران، آنها را به خوبي درك كرده؛ برايشان ارزش قائل شده و به آنها كمك كنيد. شما توانايي قابل توجهي در متقاعد کردن بقيه داريد. دوستان و آشنايان فراواني داريد و اگر از آنها خواسته شود که نظرشان را درباره شما بگويند، خواهند گفت که شما فردي خوشرو، خوش صحبت، صادق و منصف هستيد.

نقاط ضعف شخصیتی ENTP

علاقه زياد شما به داشتن خلاقيت و نوآوري، گاه ممکن است سبب شود که راه استاندارد انجام دادن کارها را فراموش کنيد.از آنجايي که به کارهاي روزمره و عادي، تمايل چنداني نداريد، احتمالاً به جزئيات آنها نيز توجه لازم را نشان نمي دهيد.گاهي اقدامات اوليه لازم براي انجام کارها را فراموش مي کنيد.
به محض اينکه از برنامه اي خوشتان بيايد، بي صبرانه به آن هجوم مي بريد.بدون صبر و تأمل لازم، ممکن است از يک مسئله به مسئله ديگر بپريد.
اغلب اوقات، زياد و به سرعت حرف مي زنيد؛ از اين رو، به ديگران فرصت کافي براي صحبت کردن نمي دهيد.
مي توانيد بيش از حد، رک و صريح حرف زده و از ديگران انتقاد کنيد که همين عامل، مي تواند باعث رنجش آنها از شما بشود.
گهگاه پيش مي آيد که به احساسات و برنامه هاي ديگران، توجه لازم را نشان نمي دهيد.
ممکن است براي پيوستن به يک موقعيت، بيش از حد تعلل بورزيد، چرا که مي ترسيد فرصت هاي بهتري را از دست بدهيد.

ویژگی های شما در روابط عاشقانه

همانند ساير موقعيت ها در زندگي، در روابط عاشقانه تان نيز معمولاً خلاق و نوآور هستيد و کاري مي کنيد که مسائل، به بهترين نحو پيش بروند.

براي شما، رشد کردن و رو به جلو بودن، بسيار مهم است؛ از اين رو، حتي قبل از يافتن شريک عاطفي تان، به دنبال يافتن راه هايي هستيد که بتوانيد با استفاده از آنها در کنار شريک زندگي تان پيشرفت کنيد و به مقاطع بالاتري در زندگي تان برسيد.
از همان قرار ملاقات هاي اوليه، به دنبال امتحان کردن طرف مقابلتان از راه هاي مختلف هستيد و برايتان مهم است که نوع مرزها، صبر و تحمل، اعتقاد به سنت ها و انعطاف پذيري وي را بسنجيد؛ چرا که به دنبال فردي هستيد که با شما و شرايطتان، سازگار باشد.
احتمالش بسيار کم است که در قرارهايتان با همسر آينده، او احساس خستگي کند، چرا که احتمالاً هر بار او را با دادن ايده ها و انجام کارهاي نوآورانه و مهيج، سورپرايز مي کنيد.

روحیات مشابه ENTP

افرادي با تيپ هايي که در اين بخش به آنها اشاره شده است، از نظر حل مسئله و نگرش کلي به کار، شبيه شما هستند. البته لزوماً بر سر تمام مسائل با شما توافق ندارند و هيچ ضمانتي براي کنار آمدن شما با آنها نيست، با اين حال مي توان گفت که به تفاهم رسيدن شما با آنها آسان است و به طور کلي ديدگاهي مشابه شما دارند.

ویژگی های شما در روابط با دیگران

 • فردي خوشبين، جذاب و جالب هستيد و در صحبت کردن بسيار توانمند مي باشيد.
 • براي آزادي و استقلال خود، ارزش زيادي قائليد.
 • سعي مي کنيد به جاي قضاوت ديگران، آنها را بشناسيد.
 • دوست داريد شريک زندگيتان جالب و به لحاظ ذهني تحريک کننده باشد.
 • دوست داريد که روابطتان پيوسته رشد کند.^از بحث کردن لذت مي بريد.

باروش های مدیریت زمان آشنا شویم

روانشناس خوب در شهر اندیشه؛ آیا شما هم غالباً به دلیل کار یا مسئولیت های بسیار ، استرس زیادی را تجربه می کنید ؟

آیا هرچقدر زمان می گذرد ، احساس می نمایید کارهای بیشتری باید انجام دهید که زمان تان برای انجام آن ها کافی نیست ؟

راه حل این مسئله این است که وظایف خود را سازماندهی کرده و از وقت خود به طور موثری استفاده کنید .

مدیریت زمان به شما در کاهش استرس و بهبود بهره وری در محل کار و در خانه کمک می کند که در ادامه مقاله با مشاوره تحصیلی خوب در شهر اندیشه همراه باشیم تا راهکارهای لازم برای مدیریت زمان پرداخته شده است .

اینکه کدام راهکار مناسب است بستگی به شرایط و موقعیتی است که در آن قرار دارید و بنابراین تصمیم گیری در مورد انتخاب روش مدیریت زمان و اینکه چگونه وقت خود را مدیریت کنیم به عهده شماست اما قبل از آن لازم است در مورد مدیریت زمان بیشتر بدانید .

 
مدیریت زمان و اهمیت آن

مدیریت زمان به روشی اشاره دارد که شما از طریق آن برنامه های خود را سازماندهی کرده و برنامه ریزی می کنید که انجام هر تکلیف چقدر زمان می برد . مدیریت زمان به معنای توانایی استفاده موثر و کارآمد از وقت است و به افراد کمک می کند که بدون نگرانی به انجام کارهای خود بپردازند .

مدیریت زمان فواید بسیاری دارد که برخی از آن ها عبارت اند از :

 • این محتوا برای مشترکان ویژه است.

8 راز ،نقد همسر بدون

شما چه طوری همسر خود را نقد می کنید که موجب آرارش نشود ؟تا به حال در باره این موضوع فکر نمودید .
 

 
8 راز ،نقد همسر بدون آزار
 
1- به هنگام نقد کردن، عزت نفس فرد مورد نظر مورد مخاطره قرار می گیرد، افراد معمولاٌ در برابر نقد مقاوم هستند و (به جز افرادی که عزت نفس بالاییJ دارند ...) بنابراین سعی کنید تا حد ممکن از روش های جایگزین استفاده کنید.

•مثلاً به جای این که همسرتان را به دلیل رعایت نکردن نظم انتقاد کنید، هنگامی که نظم را رعایت می کند خیلی او را تقدیر کرده و از او تعریف کنید. این کار به مرور زمان، باعث می شود عدم رعایت نظم او کم رنگ شده و رعایت کردن نظمش بیشتر شود.

2- قبل از نقد طرف مقابل، نیتتتان را با خودتان مرور کنید! آیا واقعا قصد کمک به او و اصلاحش را دارید یا صرفاٌ می خواهید دلتان خنک شود یا او را ضایع کنید؟؟؟!!! با خودتان رو راست باشید.
چون نیت شما در صحبتتان حتما اثر گذار خواهد بود.(برای روانشناس خوب در شهر اندیشه  در تماس باشید،09123558076

3-قبل از نقد نقاط منفی او، حتماٌ به نقاط مثبتش فکر کنید و آن ها را به زبان آورده و به خاطر آن نقاط مثبت، تقدیرش کنید (نقاط مثبتی که ذکر می کنید و تقدیرتان واقعی باشد، چاخان نباشد!)

4-مراقب باشید رفتارش را نقد کنید و نه شخصیتش را. مثلا نگویید "شلخته ای" بلکه رفتارش را مثلا این که هنگام خانه امدن لباس هایش را روی تخت می اندازد یا جوراب و کیفش را کنار اتاق می انداز نقد کنید.

5-حتی الامکان نقدتان را کوتاه و خلاصه  و در حد ضرورت بگویید. یعنی نقدتان را شاخ و برگ های اضافی ندهید و آن را طولانی نکنید.

6-جملاتتان را با ضمیر "من" آغاز کنید و نه ضمیر "تو". مثلا به جای این که بگویید "تو به ظاهرت نمی رسی و به آراستگیت اهمیت نمی دهی." بگویید: " من دوست دارم بیشتر به خودت برسی."

مراقب باشید رفتارش را نقد کنید و نه شخصیتش را.

7-رفتار منفی طرف مقابل را تعمیم افراطی ندهید. مثلا نگویید :"تو هیچ وقت حوصله ی حرف زدن نداری!" آیا واقعاٌ هیچ زمانی نبوده که او با شما با حوصله حرف زده باشد؟؟؟

8 . . .

این محتوا برای مشترکان ویژه است.

چه طوری درس عربی را برای کنکور بخوانیم؟

چه طوری درس عربی را برای کنکور بخوانیم؟

امیر عباس رحیمی مشاور تحصیلی در شهراندیشه  در مقاله |چه طور ی درس عربی را برای کنکور بخوانیم|سوالات عربی در کنکور شامل چند بخش زیر است:

بخش اول: شامل ترجمه است. این قسمت دارای 8 سوال است، که عبارت است از: 5 سوال ترجمه عربی به فارسی و 2 سوال ترجمه فارسی به عربی (تعریب) و 1 سوال مفهومی است.

بخش دوم: بخش دوم از قواعدی در نحوه مطالعه عربی کنکور موثر است، شامل درک مطلب است. این قسمت دارای 9 سوال است که 4 سوال آن از متن و 2 سوال آن از حرکت گذاری و 3 سوال آن از ترکیب و تجزیه طرح می شود.

بخش سوم: این بخش شامل سوالات قواعد عربی 2 و 3 است. دارای 8 سوال که 1 سوال از مباحث اعلال، حدود 2 سوال از مرفوعات و 3 سوال از منصوبات و 1سوال از اعراب فعل مضارع و 1 سوال از صفت و مضاف الیه و … با توجه به تقسیم بندی بالا، 8 سوال ترجمه  و 4 سوال درک مطلب است، بنابراین حدود 55 درصد سوالات از قسمت ترجمه است.

 

نکته: باید این را بدانیم که گاهی اوقات پاسخگویی به سوالات قواعد نیز لازمه دانستن ترجمه است، بنابراین ارزش ترجمه و درک مطلب بسیار بالاست.

پیشنهاد ما درروش مطالعه عربی برای کنکوراین است که داوطلبان عربی را با خواندن ترجمه آغاز کنند و تا روزهای پایانی مطالعه و تست و تمرین ترجمه را رها نکنند.

عربی کنکور را چگونه بخوانیم ؟ ( نکات مهم تست ترجمه)
امیر عباس رحیمی مشاور تحصیلی شهر اندیشه در حل تست ترجمه به نکات زیر توجه کنید:

 • شروع مطالعه ترجمه:

در ترجمه اول به سراغ انواع فعل ها بروید و سعی کنید روی این مبحث تسلط کامل را پیدا کنید.

 • روش های تست زنی در ترجمه:

داوطلب باید روش های تست ترجمه و رد گزینه ها را یاد بگیرد.

 • شروع تست زدن:

پس از مرور مبحث مانند موضوع افعال، شروع به تست زدن کنید و اشکالات خود را پیدا کنید و نقاط ضعف خود را برطرف کنید.

 • تسلط روی ترجمه:

برای مسلط شدن در مبحث ترجمه عربی، هر تستی که حل می کنید به کلمات و عبارات و معانی آن نیز توجه کنید.

به این ترتیب به مرور زمان کلمات و عبارات تکرار می شوند و شما در ترجمه مسلط می شوید.

 • تست های درک مطلب:

پس از تست ترجمه به سراغ تست های درک مطلب بروید.

اما به صورت پیوسته و گام به گام عمل کنید. هفته ای 1 تا 3 متن درک مطلب بخوانید و سعی کنید در این بخش بسیار قوی شوید و تمام نکات آن را یادداشت کنید.

  . . .

این محتوا برای مشترکان ویژه است.

نوشته های تازه

9 چالش وبحران پیش روی نوجوانان|امیر عباس رحیمی

چالش پیش روی نوجوانان

9 چالش ها و بحران های پیش روی نوجوانان چیست؟ آیا شما پدر و مادر عزیز تا به حال در باره این موضوع فکر کردید؟ دوران نوجوانی خودتان و بحران هایی که با آن موجه بودید یادتان است . نوجوانی در این مقاله امیر عباس رحیمی روانشناس خوب شهر اندیشه …

بیشتر بخوانید »

معرفی کتاب هنر درمان یالوم

https://amirarahimi.ir/%d8%b1%d9%88%d8%a7%d9%86-%d8%af%d8%b1%d9%85%d8%a7%d9%86%db%8c-%d8%a7%da%af%d8%b2%db%8c%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86%d8%b3%db%8c%d8%a7%d9%84-%d8%af%d8%b1%d9%85%d8%a7%d9%86-%d9%88%d8%ac%d9%88%d8%af%db%8c/

خلاصه کتاب هنر درمان نوشته اروین یالوم  مطالعه کتاب هنر درمان، که خلاصه تجربیات بالینی سالها فعالیت دکتر اروین یالوم رواندرمانگر اگزیستانسیال بوده، بر هر رواندرمانگر نسل جوانی واجب است، درس زندگی، درمانگری را از زبان یالوم ، حاصل دانش عمیق، سالها فعالیت بالینی، استعداد، ذکاوت و طنازی نویسنده آن است. فصل …

بیشتر بخوانید »

روان درمانی اگزیستانسیال (درمان وجودی)چیست؟

روان درمانی اگزیستانسیالیسم

روان درمانی اگزیستانسیال چیست و به چه موضوعاتی در آن پرداخته می شود و چه طور به بیمار کمک  می کند، در ادامه با امیر عباس رحیمی  دانش آموخته رویکرد اگزیستانسیالیسم همراه باشید     روان درمانی اگزیستانسیال روان درمانی اگزیستانسیالیا وجود درمانی از نظر فلسفی یک رویکرد درمانی است که …

بیشتر بخوانید »

13 آیتم تولید محتوای روانشناسی|امیر عباس رحیمی

تولید محتوای روانشناسی

تولید محتوای روانشناسی ،یکی از مهم ترین اقدامات در فضای رقابتی کلینیک های روانشناسی، می باشد. با محتوای خوب و کاربر پسند به راحتی می توان مراجعین بیشتری را جذب کرد. بنابراین هزینه تولید محتوای تخصصی روانشناسی بخشی از سرمایه گذاری برای کسب نتایج برتر است. تولید محتوا، هزینه یا …

بیشتر بخوانید »

21 تکنیک طلایی تولید محتوای اینستاگرامی در 2022

تولید محتوای اینستاگرام

تولید محتوای اینستاگرامی چیست؟ با ما در مقاله «21 تکنیک طلایی تولید محتوای اینستاگرامی در2022 » همراه باشید . شما با یاد گرفتن این 21 نکته طلایی تولید محتوای اینستاگرامی می توانیددر کوتاهترین زمان پیج تان را به محیط کسب و کار پر در آمد برای خود تبدیل کنید. امروزه …

بیشتر بخوانید »

آشنایی با نیاز های اساسی نوجوانان|امیرعباس رحیمی

آشنایی با نیازهای نوجوان

آشنایی با نیازهای اساسی نوجوانان|نیازهای انسان در طول زندگی و در سنین مختلف، مطابق با شرایط فرد تغییر می‌کند. سنین نوجوانی در اثر تغییر شدید هورمون‌ها، سنین تغییرات جسمی و روحی است که در این مسیر والدین باید او را همراهی نمایند و به نیازهای اساسی نوجوانان در این سن …

بیشتر بخوانید »

سواد عاطفی چیست؟ همراه 5 مهارت کاربردی

سواد عاطفی|امیر عباس رحیمی

  سواد عاطفی چیست؟ امیر عباس رحیمی روان شناس خوب در شهر اندیشه و غرب  تهران می گوید،بر اساس تعریف یونسکو ( سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد ) از سواد، توانائی ایجاد رابطه مفید و موثر با دیگران که بتواند زمینه خوشی و شادمانی و ارضای نیازهای …

بیشتر بخوانید »

14نوع سواد از نظر یونسکو

سواد از نظر یونسکو

با 14نوع سواد از نظر یونسکو آشنا شوید؟امیر عباس رحیمی روانشناس خوب به نقل از پارک علم می گوید: سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد، تعریف جدیدی از باسوادی ارائه داده است. شاید برایتان جالب باشد که بدانید مفهوم سواد در قرن گذشته، تغییرات بسیاری کرده است و این …

بیشتر بخوانید »

قصه جغد سفیدبرای ترس از تاریکی

ترس از تاریکی

  امیر عباس رحیمی ؛آموزش و درمان و روانشناس کودک و نوجوان،یکی از ترس های مهم بچه ها ترس از تاریکی است. بزرگترها می توانند با تعریف این قصه جذاب بچه ها را نسبت به ترس شان آگاه کرد و این قدمی است در درمان ترس کودک اهداف و ارزش …

بیشتر بخوانید »

معرفی کتاب خوب «ساکت شو و کارت رو انجام بده»

ساکت شو فقط کارت را انجام بده

معرفی کتاب خوب «ساکت شو و کارت رو انجام بده»خلاصه کتاب فقط ساکت شو و کارت رو انجام بده آموزش کتاب های مطرح موفقیت توسط آکادمی توسعه فردی«دریچه روشنایی ذهن »،دوست دارید کتاب های مطرح بازار را توسط روانشناس آموزش بببینید . اگر فرصت ندارید  و دوست دارید طعم واقعی …

بیشتر بخوانید »

تیپ شخصیتیENTP چه ویژگی هایی دارد ؟

شخصیت ENTP|روانشناس خوب

تیپ شخصیتی؛ ENTP چه ویژگی هایی دارد ؟  تیپ شخصیتی شما هم ENTPاست؟می دانید  چه ویژگی هایی دارید؟ صفات شخصیتی و ویژگی های کلیدیENTP افرادی که در این تیپ شخصیتی؛ ENTP نمره می گیرند ،ویژگی های شان به شرح زیر است . اگر شما هم می خواهید بدانید چه تیپ …

بیشتر بخوانید »

باروش های مدیریت زمان آشنا شویم

مدیریت زمان|امیر عباس رحیمی

روانشناس خوب در شهر اندیشه؛ آیا شما هم غالباً به دلیل کار یا مسئولیت های بسیار ، استرس زیادی را تجربه می کنید ؟ آیا هرچقدر زمان می گذرد ، احساس می نمایید کارهای بیشتری باید انجام دهید که زمان تان برای انجام آن ها کافی نیست ؟ راه حل …

بیشتر بخوانید »

8 راز ،نقد همسر بدون

8 راز نقد کردن از همسر

شما چه طوری همسر خود را نقد می کنید که موجب آرارش نشود ؟تا به حال در باره این موضوع فکر نمودید .     8 راز ،نقد همسر بدون آزار   1- به هنگام نقد کردن، عزت نفس فرد مورد نظر مورد مخاطره قرار می گیرد، افراد معمولاٌ در …

بیشتر بخوانید »

چه طوری درس عربی را برای کنکور بخوانیم؟

چه طوری در عربی را بخوانیم

چه طوری درس عربی را برای کنکور بخوانیم؟ امیر عباس رحیمی مشاور تحصیلی در شهراندیشه  در مقاله |چه طور ی درس عربی را برای کنکور بخوانیم|سوالات عربی در کنکور شامل چند بخش زیر است: بخش اول: شامل ترجمه است. این قسمت دارای 8 سوال است، که عبارت است از: 5 سوال …

بیشتر بخوانید »

نوشته های تازه

سپتامبر, 2022

 • 15 سپتامبر

  9 چالش وبحران پیش روی نوجوانان|امیر عباس رحیمی

  چالش پیش روی نوجوانان

  9 چالش ها و بحران های پیش روی نوجوانان چیست؟ آیا شما پدر و مادر عزیز تا به حال در باره این موضوع فکر کردید؟ دوران نوجوانی خودتان و بحران هایی که با آن موجه بودید یادتان است . نوجوانی در این مقاله امیر عباس رحیمی روانشناس خوب شهر اندیشه …

  بیشتر بخوانید »
 • 9 سپتامبر

  معرفی کتاب وقتی نیچه گریست

  وقتی نیچه نگریست |امیر عباس رحیمی

  وقتی نیچه گریست با عنوان فرعی رمانی درباره وسواس نام کتابی بسیار معروف از روان‌پزشک به‌نام آمریکایی 

  بیشتر بخوانید »
 • 9 سپتامبر

  معرفی کتاب هنر درمان یالوم

  https://amirarahimi.ir/%d8%b1%d9%88%d8%a7%d9%86-%d8%af%d8%b1%d9%85%d8%a7%d9%86%db%8c-%d8%a7%da%af%d8%b2%db%8c%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86%d8%b3%db%8c%d8%a7%d9%84-%d8%af%d8%b1%d9%85%d8%a7%d9%86-%d9%88%d8%ac%d9%88%d8%af%db%8c/

  خلاصه کتاب هنر درمان نوشته اروین یالوم  مطالعه کتاب هنر درمان، که خلاصه تجربیات بالینی سالها فعالیت دکتر اروین یالوم رواندرمانگر اگزیستانسیال بوده، بر هر رواندرمانگر نسل جوانی واجب است، درس زندگی، درمانگری را از زبان یالوم ، حاصل دانش عمیق، سالها فعالیت بالینی، استعداد، ذکاوت و طنازی نویسنده آن است. فصل …

  بیشتر بخوانید »
 • 9 سپتامبر

  روان درمانی اگزیستانسیال (درمان وجودی)چیست؟

  روان درمانی اگزیستانسیالیسم

  روان درمانی اگزیستانسیال چیست و به چه موضوعاتی در آن پرداخته می شود و چه طور به بیمار کمک  می کند، در ادامه با امیر عباس رحیمی  دانش آموخته رویکرد اگزیستانسیالیسم همراه باشید     روان درمانی اگزیستانسیال روان درمانی اگزیستانسیالیا وجود درمانی از نظر فلسفی یک رویکرد درمانی است که …

  بیشتر بخوانید »
 • 8 سپتامبر

  13 آیتم تولید محتوای روانشناسی|امیر عباس رحیمی

  تولید محتوای روانشناسی

  تولید محتوای روانشناسی ،یکی از مهم ترین اقدامات در فضای رقابتی کلینیک های روانشناسی، می باشد. با محتوای خوب و کاربر پسند به راحتی می توان مراجعین بیشتری را جذب کرد. بنابراین هزینه تولید محتوای تخصصی روانشناسی بخشی از سرمایه گذاری برای کسب نتایج برتر است. تولید محتوا، هزینه یا …

  بیشتر بخوانید »

آگوست, 2022

 • 29 آگوست

  21 تکنیک طلایی تولید محتوای اینستاگرامی در 2022

  تولید محتوای اینستاگرام

  تولید محتوای اینستاگرامی چیست؟ با ما در مقاله «21 تکنیک طلایی تولید محتوای اینستاگرامی در2022 » همراه باشید . شما با یاد گرفتن این 21 نکته طلایی تولید محتوای اینستاگرامی می توانیددر کوتاهترین زمان پیج تان را به محیط کسب و کار پر در آمد برای خود تبدیل کنید. امروزه …

  بیشتر بخوانید »
 • 17 آگوست

  آشنایی با نیاز های اساسی نوجوانان|امیرعباس رحیمی

  آشنایی با نیازهای نوجوان

  آشنایی با نیازهای اساسی نوجوانان|نیازهای انسان در طول زندگی و در سنین مختلف، مطابق با شرایط فرد تغییر می‌کند. سنین نوجوانی در اثر تغییر شدید هورمون‌ها، سنین تغییرات جسمی و روحی است که در این مسیر والدین باید او را همراهی نمایند و به نیازهای اساسی نوجوانان در این سن …

  بیشتر بخوانید »
 • 16 آگوست

  سواد عاطفی چیست؟ همراه 5 مهارت کاربردی

  سواد عاطفی|امیر عباس رحیمی

    سواد عاطفی چیست؟ امیر عباس رحیمی روان شناس خوب در شهر اندیشه و غرب  تهران می گوید،بر اساس تعریف یونسکو ( سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد ) از سواد، توانائی ایجاد رابطه مفید و موثر با دیگران که بتواند زمینه خوشی و شادمانی و ارضای نیازهای …

  بیشتر بخوانید »
 • 16 آگوست

  14نوع سواد از نظر یونسکو

  سواد از نظر یونسکو

  با 14نوع سواد از نظر یونسکو آشنا شوید؟امیر عباس رحیمی روانشناس خوب به نقل از پارک علم می گوید: سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد، تعریف جدیدی از باسوادی ارائه داده است. شاید برایتان جالب باشد که بدانید مفهوم سواد در قرن گذشته، تغییرات بسیاری کرده است و این …

  بیشتر بخوانید »

مارس, 2022

 • 6 مارس

  قصه جغد سفیدبرای ترس از تاریکی

  ترس از تاریکی

    امیر عباس رحیمی ؛آموزش و درمان و روانشناس کودک و نوجوان،یکی از ترس های مهم بچه ها ترس از تاریکی است. بزرگترها می توانند با تعریف این قصه جذاب بچه ها را نسبت به ترس شان آگاه کرد و این قدمی است در درمان ترس کودک اهداف و ارزش …

  بیشتر بخوانید »

فوریه, 2022

 • 25 فوریه

  معرفی کتاب خوب «ساکت شو و کارت رو انجام بده»

  ساکت شو فقط کارت را انجام بده

  معرفی کتاب خوب «ساکت شو و کارت رو انجام بده»خلاصه کتاب فقط ساکت شو و کارت رو انجام بده آموزش کتاب های مطرح موفقیت توسط آکادمی توسعه فردی«دریچه روشنایی ذهن »،دوست دارید کتاب های مطرح بازار را توسط روانشناس آموزش بببینید . اگر فرصت ندارید  و دوست دارید طعم واقعی …

  بیشتر بخوانید »

ژانویه, 2022

 • 4 ژانویه

  تیپ شخصیتیENTP چه ویژگی هایی دارد ؟

  شخصیت ENTP|روانشناس خوب

  تیپ شخصیتی؛ ENTP چه ویژگی هایی دارد ؟  تیپ شخصیتی شما هم ENTPاست؟می دانید  چه ویژگی هایی دارید؟ صفات شخصیتی و ویژگی های کلیدیENTP افرادی که در این تیپ شخصیتی؛ ENTP نمره می گیرند ،ویژگی های شان به شرح زیر است . اگر شما هم می خواهید بدانید چه تیپ …

  بیشتر بخوانید »

نوامبر, 2021

 • 26 نوامبر

  باروش های مدیریت زمان آشنا شویم

  مدیریت زمان|امیر عباس رحیمی

  روانشناس خوب در شهر اندیشه؛ آیا شما هم غالباً به دلیل کار یا مسئولیت های بسیار ، استرس زیادی را تجربه می کنید ؟ آیا هرچقدر زمان می گذرد ، احساس می نمایید کارهای بیشتری باید انجام دهید که زمان تان برای انجام آن ها کافی نیست ؟ راه حل …

  بیشتر بخوانید »
 • 21 نوامبر

  8 راز ،نقد همسر بدون

  8 راز نقد کردن از همسر

  شما چه طوری همسر خود را نقد می کنید که موجب آرارش نشود ؟تا به حال در باره این موضوع فکر نمودید .     8 راز ،نقد همسر بدون آزار   1- به هنگام نقد کردن، عزت نفس فرد مورد نظر مورد مخاطره قرار می گیرد، افراد معمولاٌ در …

  بیشتر بخوانید »
 • 20 نوامبر

  چه طوری درس عربی را برای کنکور بخوانیم؟

  چه طوری در عربی را بخوانیم

  چه طوری درس عربی را برای کنکور بخوانیم؟ امیر عباس رحیمی مشاور تحصیلی در شهراندیشه  در مقاله |چه طور ی درس عربی را برای کنکور بخوانیم|سوالات عربی در کنکور شامل چند بخش زیر است: بخش اول: شامل ترجمه است. این قسمت دارای 8 سوال است، که عبارت است از: 5 سوال …

  بیشتر بخوانید »

نوشته های تازه

سپتامبر, 2022

 • 15 سپتامبر

  9 چالش وبحران پیش روی نوجوانان|امیر عباس رحیمی

  چالش پیش روی نوجوانان

  9 چالش ها و بحران های پیش روی نوجوانان چیست؟ آیا شما پدر و مادر عزیز تا به حال در باره این موضوع فکر کردید؟ دوران نوجوانی خودتان و بحران هایی که با آن موجه بودید یادتان است . نوجوانی در این مقاله امیر عباس رحیمی روانشناس خوب شهر اندیشه …

  بیشتر بخوانید »
 • 9 سپتامبر

  معرفی کتاب وقتی نیچه گریست

  وقتی نیچه نگریست |امیر عباس رحیمی

  وقتی نیچه گریست با عنوان فرعی رمانی درباره وسواس نام کتابی بسیار معروف از روان‌پزشک به‌نام آمریکایی 

  بیشتر بخوانید »
 • 9 سپتامبر

  معرفی کتاب هنر درمان یالوم

  https://amirarahimi.ir/%d8%b1%d9%88%d8%a7%d9%86-%d8%af%d8%b1%d9%85%d8%a7%d9%86%db%8c-%d8%a7%da%af%d8%b2%db%8c%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86%d8%b3%db%8c%d8%a7%d9%84-%d8%af%d8%b1%d9%85%d8%a7%d9%86-%d9%88%d8%ac%d9%88%d8%af%db%8c/

  خلاصه کتاب هنر درمان نوشته اروین یالوم  مطالعه کتاب هنر درمان، که خلاصه تجربیات بالینی سالها فعالیت دکتر اروین یالوم رواندرمانگر اگزیستانسیال بوده، بر هر رواندرمانگر نسل جوانی واجب است، درس زندگی، درمانگری را از زبان یالوم ، حاصل دانش عمیق، سالها فعالیت بالینی، استعداد، ذکاوت و طنازی نویسنده آن است. فصل …

  بیشتر بخوانید »
 • 9 سپتامبر

  روان درمانی اگزیستانسیال (درمان وجودی)چیست؟

  روان درمانی اگزیستانسیالیسم

  روان درمانی اگزیستانسیال چیست و به چه موضوعاتی در آن پرداخته می شود و چه طور به بیمار کمک  می کند، در ادامه با امیر عباس رحیمی  دانش آموخته رویکرد اگزیستانسیالیسم همراه باشید     روان درمانی اگزیستانسیال روان درمانی اگزیستانسیالیا وجود درمانی از نظر فلسفی یک رویکرد درمانی است که …

  بیشتر بخوانید »
 • 8 سپتامبر

  13 آیتم تولید محتوای روانشناسی|امیر عباس رحیمی

  تولید محتوای روانشناسی

  تولید محتوای روانشناسی ،یکی از مهم ترین اقدامات در فضای رقابتی کلینیک های روانشناسی، می باشد. با محتوای خوب و کاربر پسند به راحتی می توان مراجعین بیشتری را جذب کرد. بنابراین هزینه تولید محتوای تخصصی روانشناسی بخشی از سرمایه گذاری برای کسب نتایج برتر است. تولید محتوا، هزینه یا …

  بیشتر بخوانید »

آگوست, 2022

 • 29 آگوست

  21 تکنیک طلایی تولید محتوای اینستاگرامی در 2022

  تولید محتوای اینستاگرام

  تولید محتوای اینستاگرامی چیست؟ با ما در مقاله «21 تکنیک طلایی تولید محتوای اینستاگرامی در2022 » همراه باشید . شما با یاد گرفتن این 21 نکته طلایی تولید محتوای اینستاگرامی می توانیددر کوتاهترین زمان پیج تان را به محیط کسب و کار پر در آمد برای خود تبدیل کنید. امروزه …

  بیشتر بخوانید »
 • 17 آگوست

  آشنایی با نیاز های اساسی نوجوانان|امیرعباس رحیمی

  آشنایی با نیازهای نوجوان

  آشنایی با نیازهای اساسی نوجوانان|نیازهای انسان در طول زندگی و در سنین مختلف، مطابق با شرایط فرد تغییر می‌کند. سنین نوجوانی در اثر تغییر شدید هورمون‌ها، سنین تغییرات جسمی و روحی است که در این مسیر والدین باید او را همراهی نمایند و به نیازهای اساسی نوجوانان در این سن …

  بیشتر بخوانید »
 • 16 آگوست

  سواد عاطفی چیست؟ همراه 5 مهارت کاربردی

  سواد عاطفی|امیر عباس رحیمی

    سواد عاطفی چیست؟ امیر عباس رحیمی روان شناس خوب در شهر اندیشه و غرب  تهران می گوید،بر اساس تعریف یونسکو ( سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد ) از سواد، توانائی ایجاد رابطه مفید و موثر با دیگران که بتواند زمینه خوشی و شادمانی و ارضای نیازهای …

  بیشتر بخوانید »
 • 16 آگوست

  14نوع سواد از نظر یونسکو

  سواد از نظر یونسکو

  با 14نوع سواد از نظر یونسکو آشنا شوید؟امیر عباس رحیمی روانشناس خوب به نقل از پارک علم می گوید: سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد، تعریف جدیدی از باسوادی ارائه داده است. شاید برایتان جالب باشد که بدانید مفهوم سواد در قرن گذشته، تغییرات بسیاری کرده است و این …

  بیشتر بخوانید »

مارس, 2022

 • 6 مارس

  قصه جغد سفیدبرای ترس از تاریکی

  ترس از تاریکی

    امیر عباس رحیمی ؛آموزش و درمان و روانشناس کودک و نوجوان،یکی از ترس های مهم بچه ها ترس از تاریکی است. بزرگترها می توانند با تعریف این قصه جذاب بچه ها را نسبت به ترس شان آگاه کرد و این قدمی است در درمان ترس کودک اهداف و ارزش …

  بیشتر بخوانید »

فوریه, 2022

 • 25 فوریه

  معرفی کتاب خوب «ساکت شو و کارت رو انجام بده»

  ساکت شو فقط کارت را انجام بده

  معرفی کتاب خوب «ساکت شو و کارت رو انجام بده»خلاصه کتاب فقط ساکت شو و کارت رو انجام بده آموزش کتاب های مطرح موفقیت توسط آکادمی توسعه فردی«دریچه روشنایی ذهن »،دوست دارید کتاب های مطرح بازار را توسط روانشناس آموزش بببینید . اگر فرصت ندارید  و دوست دارید طعم واقعی …

  بیشتر بخوانید »

ژانویه, 2022

 • 4 ژانویه

  تیپ شخصیتیENTP چه ویژگی هایی دارد ؟

  شخصیت ENTP|روانشناس خوب

  تیپ شخصیتی؛ ENTP چه ویژگی هایی دارد ؟  تیپ شخصیتی شما هم ENTPاست؟می دانید  چه ویژگی هایی دارید؟ صفات شخصیتی و ویژگی های کلیدیENTP افرادی که در این تیپ شخصیتی؛ ENTP نمره می گیرند ،ویژگی های شان به شرح زیر است . اگر شما هم می خواهید بدانید چه تیپ …

  بیشتر بخوانید »

نوامبر, 2021

 • 26 نوامبر

  باروش های مدیریت زمان آشنا شویم

  مدیریت زمان|امیر عباس رحیمی

  روانشناس خوب در شهر اندیشه؛ آیا شما هم غالباً به دلیل کار یا مسئولیت های بسیار ، استرس زیادی را تجربه می کنید ؟ آیا هرچقدر زمان می گذرد ، احساس می نمایید کارهای بیشتری باید انجام دهید که زمان تان برای انجام آن ها کافی نیست ؟ راه حل …

  بیشتر بخوانید »
 • 21 نوامبر

  8 راز ،نقد همسر بدون

  8 راز نقد کردن از همسر

  شما چه طوری همسر خود را نقد می کنید که موجب آرارش نشود ؟تا به حال در باره این موضوع فکر نمودید .     8 راز ،نقد همسر بدون آزار   1- به هنگام نقد کردن، عزت نفس فرد مورد نظر مورد مخاطره قرار می گیرد، افراد معمولاٌ در …

  بیشتر بخوانید »
 • 20 نوامبر

  چه طوری درس عربی را برای کنکور بخوانیم؟

  چه طوری در عربی را بخوانیم

  چه طوری درس عربی را برای کنکور بخوانیم؟ امیر عباس رحیمی مشاور تحصیلی در شهراندیشه  در مقاله |چه طور ی درس عربی را برای کنکور بخوانیم|سوالات عربی در کنکور شامل چند بخش زیر است: بخش اول: شامل ترجمه است. این قسمت دارای 8 سوال است، که عبارت است از: 5 سوال …

  بیشتر بخوانید »
تعین وقت ملاقات :
 • 09123558076

دانلود فایل روانشناسی

Aqaye Pardakht

اجتماعی

error: برای کپی ،عضو سایت شوید