مطالب اخیر

قصه جغد سفیدبرای ترس از تاریکی

ترس از تاریکی

  امیر عباس رحیمی ؛آموزش و درمان و روانشناس کودک و نوجوان،یکی از ترس های مهم بچه ها ترس از تاریکی است. بزرگترها می توانند با تعریف این قصه جذاب بچه ها را نسبت به ترس شان آگاه کرد و این قدمی است در درمان ترس کودک اهداف و ارزش …

بیشتر بخوانید »

ساکت شو و کارت رو انجام بده

ساکت شو فقط کارت را انجام بده

خلاصه کتاب فقط ساکت شو و کارت رو انجام بده آموزش کتاب های مطرح موفقیت توسط آکادمی توسعه فردی«دریچه روشنایی ذهن »،دوست دارید کتاب های مطرح بازار را توسط روانشناس آموزش بببینید . اگر فرصت ندارید  و دوست دارید طعم واقعی آموزش و در رو را بچشید با امیر عباس …

بیشتر بخوانید »

تیپ شخصیتی؛ ENTP

شخصیت ENTP|روانشناس خوب

صفات شخصیتی و ویژگی های کلیدیENTP افرادی که در این ویژگی نمرهمی گیرند ،ویژگی هایشان به شرح زیر است .اگرشما هم می خواهید بداند چه تیپ شخصیتی دارید و از بین 16 تیپ شخصیتی کجا قرار داریداینجا را کلیک کنید .   بايد بگوييم که شما فردي هستيد عاشق هيجان، …

بیشتر بخوانید »

نوشته های تازه

قصه جغد سفیدبرای ترس از تاریکی

 

امیر عباس رحیمی ؛آموزش و درمان و روانشناس کودک و نوجوان،یکی از ترس های مهم بچه ها ترس از تاریکی است. بزرگترها می توانند با تعریف این قصه جذاب بچه ها را نسبت به ترس شان آگاه کرد و این قدمی است در درمان ترس کودک
اهداف و ارزش های قصه گویی

امیرعباس رحیمی درمان ترس کودک با قصه گویی ؛قصه گویی در حقیقت به منزله فعالیتی بوده که از انسان ها برای ساخت انسان کمک می گیرد. شنیدن داستان موجب شکل گیری بهتر شخصیت افراد شده و نوعی روش، جهت افزایش درک رفتارهای شناسی و عملی محسوب می گردد.

قصه گویی به دلیل نمایش بازخورد های شخصی، جهان پیرامون و شخصیت های متفاوت تعامل شخص با سایرین را نیز بهبود می دهد.

به طور کلی گفته شده که قصه ها به منزله چهار چوبی جهت خود پدید آیی و بالا بردن درک از خویش و بهبود روابط بین افراد می شود. نوشتن داستان به ویژه اگر شخص زندگی خود را روایت کند موجب انسجام بهتر تخیلات، افکار و اتفاقات شده که در نهایت ارتقا خودآگاهی شخص را به دنبال دارد.

ارزش های بنیادین کمک گرفتن از استعاره ها، قصه گویی به گفته بارکر در روان درمانی شامل موارد زیر است:

 • به نمایش درآوردن نکات و مسائل مهم زندگی
 • کمک به اشخاص جهت شناختن بهتر خویش
 • مطرح کردن راه حل هایی برای رفع مسائل و مشکلات خود
 • دادن ایده و تفکرات جدید و بدیع و افزایش انگیزه برای تغییر
 • مدیریت نمودن روابط و روش های درمانی
 • تثبیت راهنمایی ها
 • کم کردن مقاومت برای پذیرفتن تغییرات
 • دادن چهار چوب و سازمان دادن مشکلات و مسائل شخصی
 • بازسازی نمودن خویشتن (Ego)
 • الگو سازی شیوه ای از طریق برقراری ارتباط با دیگران
 • یادآوری توانایی ها و استعداد های فرد
 • کاهش حساسیت نسبت به ترس های شخصی

اغلب با شنیدن اصطلاح قصه گویی، آن را جز ارتباط های جدی به حساب نمی آورند و به آن به منزله یک سرگرمی نگاه می کنند. در صورتی که روایت قصه ها به افراد کمک می کند تا بیاموزند در این جهان چگونه باشند و دید خود را نسبت به واقعیت ها عوض کنند. در حقیقت می توان قصه ها را به عنوان باورهای افراد درباره خویشتن، محسوب کرد.

موضوع قصه های کودکان اغلب درباره انسان ها، حیوانات، موجودات غیر واقعی و اشیا همچون گل، ماشین و... است. این موضوعات در قصه کودکان از شخصیت، تفکر، باور، احساس و رفتار برخوردارند. زمانی که یک داستان برای کودک بیان می شود، او سعی می کند که با شخصیت ها و حوادث قصه، همانند سازی کند و این همانند سازی باعث فرافکنی در زندگی شخصی او می شود.

یک نمونه قصه برای ترس کودکان

قصه جغد سفید

 

چاک جغد سفیدی بود که در جنگلی با خانواده اش زندگی می کرد . او هنوز کوچک بود و خیلی چیزها را از پدر و مادرش یاد می گرفت . همان طور که می دانید جغدها روزها کار زیادی انجام نمی دهند . آنها روزها استراحت و شب ها کار می کنند .

چاک درباره جنگل چیز زیادی نمی دانست . شب ها تمام جنگل تاریک می شد . در طول روز ، وقتی که خورشید در آسمان بود ، چاک می توانست همه چیز را ببیند و بشنود . وقتی که صدایی می شنید سرش را برمی گرداند و می فهمید صدا از کجا می آید .

اما شب ها   نمی توانست این کار را بکند . چون هیچ نوری نبود و او نمی توانست چیزی ببیند .

فقط صداها را می شنید. خیلی از این صداها عجیب و غریب بودند و باعث می شدند که او بترسد . یک شب ، صدای عجیبی شنید؛ صدایی که قبلا آن را نشنیده بود . صدا بلند بود .

چاک خیلی سعی کرد که ببیند صدا از چیست و کجاست. اما هوا خیلی تاریک بود . چاک کمی ترسیده بود .

آن شب او راحت نخوابید و روز بعد خیلی زود بیدار شد . خورشید داشت آرام آرام اشعه های گرم خود را به همه درخت ها و حیوانات جنگل می تابانید .

ناگهان  چاک همان صدایی را که شب قبل شنیده بود ، دوباره شنید . خوب که نگاه کرد دید صدا از یک جیرجیرک کوچولو می آید . خیلی تعجب کرد و فهمید صدای شب قبل که او را ترسانده بود از آن جیرجیرک کوچولو بوده نه چیز یعجیب و غریب .

از آن به بعد او احساس بهتری داشت و با شادی و خوشحالی زندگی کرد .

 

سوالات پس از قصه گویی

می توانید درباره این داستان از کودک چند سوال بپرسید :

–  چرا چاک می ترسید ؟

– فکر می کنی تاریکی ترس دارد ؟

– تو هم از چیزی می ترسی ؟

 

این محتوا برای مشترکان ویژه است.

ساکت شو و کارت رو انجام بده

خلاصه کتاب فقط ساکت شو و کارت رو انجام بده
آموزش کتاب های مطرح موفقیت توسط آکادمی توسعه فردی«دریچه روشنایی ذهن »،دوست دارید کتاب های مطرح بازار را توسط روانشناس آموزش بببینید . اگر فرصت ندارید  و دوست دارید طعم واقعی آموزش و در رو را بچشید با امیر عباس رحیمی در دریچه روشنایی ذهن همراه  باشید.

زندگی چیست؟ یک مسیر با ایستگاه‌های فراوان؟ یک پیست مسابقه بدون توقف؟ یک میدان کارزار پر از نفرت؟ بکش یا کشته می‌شوی؟ نه… زندگی، تلاشی برای انسان شدن است. کیفیت تلاشی که در این مسیر از خود نشان می‌دهیم، درجه انسان بودن ما را مشخص می‌کند. بسیاری از ما تلاش نمی‌کنیم، چون هدفی نداریم.(به زودی کارگاه حضوری هدف گذاری در آکادمی دریچه روشنایی ذهن)

درست مبارزه نمی‌کنیم چون فکر می‌کنیم انسان‌های دیگر دشمن ما هستند. در حالی که دشمن واقعی و کسی که باید بر قدرت آن غلبه کنیم، فقط و فقط خودمان هستیم. درک این حقیقت، ما را سرشار از پرسش‌هایی می‌کند که پاسخشان را نمی‌دانیم. غافل از آنکه در بیشتر موارد، پاسخ‌هایی که به دنبالشان می‌گردیم در میان افکار نوشته شده یک انسان دیگر به انتظار ما نشسته‌اند.

در این قسمت به سراغ کتابی می‌رویم که در عین سادگی و حجم کم، عصاره‌ای از اصولموفقیتو رسیدن به اهداف گوناگون را در خود جای داده است. اگر می‌خواهید در طول یک سال به اندازه پنج سال یا حتی بیشتر پیشرفت کنید، پس همراه با ما پای صحبت‌های«برایان تریسی»در کتاب فقط ساکت شو و کارت رو انجام بده بنشینید.

 

 

موفق شدن بسیار ساده است
دوست دارید بدانید راز واقعی موفق شدن چیست؟ من

این محتوا برای مشترکان ویژه است.

تیپ شخصیتی؛ ENTP

صفات شخصیتی و ویژگی های کلیدیENTP

افرادی که در این ویژگی نمرهمی گیرند ،ویژگی هایشان به شرح زیر است .اگرشما هم می خواهید بداند چه تیپ شخصیتی دارید و از بین 16 تیپ شخصیتی کجا قرار داریداینجا را کلیک کنید .
  بايد بگوييم که شما فردي هستيد عاشق هيجان، مبارزه طلب، پر انرژي، با پشتکار و مطمئن. عملگرا هستيد و به کار کردن نيز علاقه زيادي داريد. از جمله افرادي هستيد که بسيار پرشور و شوق، باهوش و اهل صحبت بوده و در بسياري از کارها نيز خوب و قوي ظاهر مي شويد. همواره به دنبال اين هستيد که بر صلاحيت و قدرت شخصي خود بيفزاييد. ارزش زيادي نيز براي افكار و باورهايتان قائليد و خواهان اين هستيد که سطح فکري، مهارت و دانش خود را ارتقا دهيد.^شما فردي خلاق و مبتکر هستيد و هميشه در صدد يافتن ايده هاي جديد مي باشيد؛ همين ويژگي ها، سبب مي شوند که بتوانيد براي حل مسائل و انجام فعاليت ها، راه هاي جديدي بيابيد. براي روبه رو شدن با احتمالات گوناگون، آماده هستيد و مي توانيد به خوبي، از امکانات موجود، استفاده نماييد. ^شما به الهامات خود بيش از هر چيز ديگري بها مي دهيد و علاقمنديد که ايده هاي خود را به واقعيت تبديل کنيد.
انجام کارهاي تکراري، شما را خسته مي کند و به ندرت پيش مي آيد که يک کار را به روش قبلي انجام دهيد؛ چرا که براي انجام هر کاري، به دنبال يافتن روش هاي خلاقانه هستيد. ^از آنجايي که قدرت بالايي در تحليل مسائل داريد، قادريد که به اشکالات يک مسئله پي برده و مسائل و مشکلات آن را به راحتي برطرف کنيد؛ در ايجاد فرصت هاي جديد، مهارت داريد و مي توانيد براي راه رسيدن به اهدافتان، موانع را از سر راه کنار برداريد. «گر خواسته اي داشته باشيد، خيلي منطقي دليل آن را ارائه مي دهيد؛ همچنين مي توانيد در مورد آن به خوبي فکر کرده و تصميم بگيريد.
قوانين و شرايطي را ترجيح مي دهيد که انعطاف پذير باشند. به تنوع و تغيير علاقه داريد و تا جايي که امکان داشته باشد، از انجام کارهاي يکنواخت، دوري مي کنيد. به تفريح و سرگرمي و تنوع در فعاليت هاي روزانه نيز بسيار علاقه مند هستيد.
شما معمولاً سعي مي کنيد به جاي داوري کردن ديگران، آنها را به خوبي درك كرده؛ برايشان ارزش قائل شده و به آنها كمك كنيد. شما توانايي قابل توجهي در متقاعد کردن بقيه داريد. دوستان و آشنايان فراواني داريد و اگر از آنها خواسته شود که نظرشان را درباره شما بگويند، خواهند گفت که شما فردي خوشرو، خوش صحبت، صادق و منصف هستيد.

نقاط ضعف شخصیتی ENTP

علاقه زياد شما به داشتن خلاقيت و نوآوري، گاه ممکن است سبب شود که راه استاندارد انجام دادن کارها را فراموش کنيد.از آنجايي که به کارهاي روزمره و عادي، تمايل چنداني نداريد، احتمالاً به جزئيات آنها نيز توجه لازم را نشان نمي دهيد.گاهي اقدامات اوليه لازم براي انجام کارها را فراموش مي کنيد.
به محض اينکه از برنامه اي خوشتان بيايد، بي صبرانه به آن هجوم مي بريد.بدون صبر و تأمل لازم، ممکن است از يک مسئله به مسئله ديگر بپريد.
اغلب اوقات، زياد و به سرعت حرف مي زنيد؛ از اين رو، به ديگران فرصت کافي براي صحبت کردن نمي دهيد.
مي توانيد بيش از حد، رک و صريح حرف زده و از ديگران انتقاد کنيد که همين عامل، مي تواند باعث رنجش آنها از شما بشود.
گهگاه پيش مي آيد که به احساسات و برنامه هاي ديگران، توجه لازم را نشان نمي دهيد.
ممکن است براي پيوستن به يک موقعيت، بيش از حد تعلل بورزيد، چرا که مي ترسيد فرصت هاي بهتري را از دست بدهيد.

ویژگی های شما در روابط عاشقانه

همانند ساير موقعيت ها در زندگي، در روابط عاشقانه تان نيز معمولاً خلاق و نوآور هستيد و کاري مي کنيد که مسائل، به بهترين نحو پيش بروند.

براي شما، رشد کردن و رو به جلو بودن، بسيار مهم است؛ از اين رو، حتي قبل از يافتن شريک عاطفي تان، به دنبال يافتن راه هايي هستيد که بتوانيد با استفاده از آنها در کنار شريک زندگي تان پيشرفت کنيد و به مقاطع بالاتري در زندگي تان برسيد.
از همان قرار ملاقات هاي اوليه، به دنبال امتحان کردن طرف مقابلتان از راه هاي مختلف هستيد و برايتان مهم است که نوع مرزها، صبر و تحمل، اعتقاد به سنت ها و انعطاف پذيري وي را بسنجيد؛ چرا که به دنبال فردي هستيد که با شما و شرايطتان، سازگار باشد.
احتمالش بسيار کم است که در قرارهايتان با همسر آينده، او احساس خستگي کند، چرا که احتمالاً هر بار او را با دادن ايده ها و انجام کارهاي نوآورانه و مهيج، سورپرايز مي کنيد.

روحیات مشابه ENTP

افرادي با تيپ هايي که در اين بخش به آنها اشاره شده است، از نظر حل مسئله و نگرش کلي به کار، شبيه شما هستند. البته لزوماً بر سر تمام مسائل با شما توافق ندارند و هيچ ضمانتي براي کنار آمدن شما با آنها نيست، با اين حال مي توان گفت که به تفاهم رسيدن شما با آنها آسان است و به طور کلي ديدگاهي مشابه شما دارند.

ویژگی های شما در روابط با دیگران

 • فردي خوشبين، جذاب و جالب هستيد و در صحبت کردن بسيار توانمند مي باشيد.
 • براي آزادي و استقلال خود، ارزش زيادي قائليد.
 • سعي مي کنيد به جاي قضاوت ديگران، آنها را بشناسيد.
 • دوست داريد شريک زندگيتان جالب و به لحاظ ذهني تحريک کننده باشد.
 • دوست داريد که روابطتان پيوسته رشد کند.^از بحث کردن لذت مي بريد.
 • اغلب نمي توانيد انتخاب کنيد که تنها باشيد يا با ديگران کار کنيد.
 • ممکن است جلوي بروز احساسات و عواطف خود را بگيريد و با مشغول کردن خود، سعي کنيد که اين احساسات را ناديده بگيريد.
 • گاهي ممکن است بخواهيد از ديگران دور باشيد و روابطتان را در حد سطحي نگه داريد.

ویژگی های شما در محل کار

 • از نبوغ و فکر خلاق خود براي حل مسائلتان استفاده مي کنيد.
 • با هوش هستيد و مي توانيد ديگران را متقاعد کنيد که عقايد شما را قبول کنند.
 • به روش هاي سنتي انجام کارها بي علاقه ايد و تمايل داريد که راه هاي خلاقانه تري را برگزينيد.
 • فردي الهام بخش هستيد و به خاطر سطح بالاي اطمينان، اعتماد به نفس و مهارت هايتان، مورد توجه و احترام سايرين واقع مي شويد.
 • دوست داريد چند کار را با هم انجام دهيد.
 • اگر کاري برايتان جالب نباشد، نسبت به انجام آن، بي انگيزه مي شويد.
 • دوست داريد با آدم هاي مختلف در ارتباط باشيد.
 • نمي توانيد توجه خود را محدود به يک موضوع کنيد؛ زيرا موضوعات زيادي براي شما جالب اند.

نقاط قوت کاری

مهارت هاي ارتباطي عالي کنجکاوي و توانايي يادگيري بالا برخورداري از ديد کلي و جامع نسبت به امورسازگاري و انعطاف پذيري بالاتوان پيش بيني نيازها و خواسته هاي ديگران توان پرداختن به چند پروژه به صورت همزمان اعتماد به نفس بالا مهارت عالي در حل مسئله ريسک پذيري و توان غلبه بر موانع و مشکلات توانايي در نظر گرفتن تمامي احتمالات و امکانات موجود

نقاط ضعف کاری

 • عدم تحمل شرايط ساختار يافته
 • عدم علاقه به پروژه هاي ساده
 • این محتوا برای مشترکان ویژه است.

باروش های مدیریت زمان آشنا شویم

روانشناس خوب در شهر اندیشه؛ آیا شما هم غالباً به دلیل کار یا مسئولیت های بسیار ، استرس زیادی را تجربه می کنید ؟

آیا هرچقدر زمان می گذرد ، احساس می نمایید کارهای بیشتری باید انجام دهید که زمان تان برای انجام آن ها کافی نیست ؟

راه حل این مسئله این است که وظایف خود را سازماندهی کرده و از وقت خود به طور موثری استفاده کنید .

مدیریت زمان به شما در کاهش استرس و بهبود بهره وری در محل کار و در خانه کمک می کند که در ادامه مقاله با مشاوره تحصیلی خوب در شهر اندیشه همراه باشیم تا راهکارهای لازم برای مدیریت زمان پرداخته شده است .

اینکه کدام راهکار مناسب است بستگی به شرایط و موقعیتی است که در آن قرار دارید و بنابراین تصمیم گیری در مورد انتخاب روش مدیریت زمان و اینکه چگونه وقت خود را مدیریت کنیم به عهده شماست اما قبل از آن لازم است در مورد مدیریت زمان بیشتر بدانید .

 
مدیریت زمان و اهمیت آن

مدیریت زمان به روشی اشاره دارد که شما از طریق آن برنامه های خود را سازماندهی کرده و برنامه ریزی می کنید که انجام هر تکلیف چقدر زمان می برد . مدیریت زمان به معنای توانایی استفاده موثر و کارآمد از وقت است و به افراد کمک می کند که بدون نگرانی به انجام کارهای خود بپردازند .

مدیریت زمان فواید بسیاری دارد که برخی از آن ها عبارت اند از :

 • این محتوا برای مشترکان ویژه است.

8 راز ،نقد همسر بدون

شما چه طوری همسر خود را نقد می کنید که موجب آرارش نشود ؟تا به حال در باره این موضوع فکر نمودید .
 

 
8 راز ،نقد همسر بدون آزار
 
1- به هنگام نقد کردن، عزت نفس فرد مورد نظر مورد مخاطره قرار می گیرد، افراد معمولاٌ در برابر نقد مقاوم هستند و (به جز افرادی که عزت نفس بالاییJ دارند ...) بنابراین سعی کنید تا حد ممکن از روش های جایگزین استفاده کنید.

•مثلاً به جای این که همسرتان را به دلیل رعایت نکردن نظم انتقاد کنید، هنگامی که نظم را رعایت می کند خیلی او را تقدیر کرده و از او تعریف کنید. این کار به مرور زمان، باعث می شود عدم رعایت نظم او کم رنگ شده و رعایت کردن نظمش بیشتر شود.

2- قبل از نقد طرف مقابل، نیتتتان را با خودتان مرور کنید! آیا واقعا قصد کمک به او و اصلاحش را دارید یا صرفاٌ می خواهید دلتان خنک شود یا او را ضایع کنید؟؟؟!!! با خودتان رو راست باشید.
چون نیت شما در صحبتتان حتما اثر گذار خواهد بود.(برای روانشناس خوب در شهر اندیشه  در تماس باشید،09123558076

3-قبل از نقد نقاط منفی او، حتماٌ به نقاط مثبتش فکر کنید و آن ها را به زبان آورده و به خاطر آن نقاط مثبت، تقدیرش کنید (نقاط مثبتی که ذکر می کنید و تقدیرتان واقعی باشد، چاخان نباشد!)

4-مراقب باشید رفتارش را نقد کنید و نه شخصیتش را. مثلا نگویید "شلخته ای" بلکه رفتارش را مثلا این که هنگام خانه امدن لباس هایش را روی تخت می اندازد یا جوراب و کیفش را کنار اتاق می انداز نقد کنید.

5-حتی الامکان نقدتان را کوتاه و خلاصه  و در حد ضرورت بگویید. یعنی نقدتان را شاخ و برگ های اضافی ندهید و آن را طولانی نکنید.

6-جملاتتان را با ضمیر "من" آغاز کنید و نه ضمیر "تو". مثلا به جای این که بگویید "تو به ظاهرت نمی رسی و به آراستگیت اهمیت نمی دهی." بگویید: " من دوست دارم بیشتر به خودت برسی."

مراقب باشید رفتارش را نقد کنید و نه شخصیتش را.

7-رفتار منفی طرف مقابل را تعمیم افراطی ندهید. مثلا نگویید :"تو هیچ وقت حوصله ی حرف زدن نداری!" آیا واقعاٌ هیچ زمانی نبوده که او با شما با حوصله حرف زده باشد؟؟؟

8 . . .

این محتوا برای مشترکان ویژه است.

چه طوری درس عربی را برای کنکور بخوانیم؟

چه طوری درس عربی را برای کنکور بخوانیم؟

امیر عباس رحیمی مشاور تحصیلی در شهراندیشه سوالات عربی در کنکور شامل چند بخش زیر است:

بخش اول: شامل ترجمه است. این قسمت دارای 8 سوال است، که عبارت است از: 5 سوال ترجمه عربی به فارسی و 2 سوال ترجمه فارسی به عربی (تعریب) و 1 سوال مفهومی است.

بخش دوم: بخش دوم از قواعدی در نحوه مطالعه عربی کنکور موثر است، شامل درک مطلب است. این قسمت دارای 9 سوال است که 4 سوال آن از متن و 2 سوال آن از حرکت گذاری و 3 سوال آن از ترکیب و تجزیه طرح می شود.

بخش سوم: این بخش شامل سوالات قواعد عربی 2 و 3 است. دارای 8 سوال که 1 سوال از مباحث اعلال، حدود 2 سوال از مرفوعات و 3 سوال از منصوبات و 1سوال از اعراب فعل مضارع و 1 سوال از صفت و مضاف الیه و … با توجه به تقسیم بندی بالا، 8 سوال ترجمه  و 4 سوال درک مطلب است، بنابراین حدود 55 درصد سوالات از قسمت ترجمه است.

 

نکته: باید این را بدانیم که گاهی اوقات پاسخگویی به سوالات قواعد نیز لازمه دانستن ترجمه است، بنابراین ارزش ترجمه و درک مطلب بسیار بالاست.

پیشنهاد ما درروش مطالعه عربی برای کنکوراین است که داوطلبان عربی را با خواندن ترجمه آغاز کنند و تا روزهای پایانی مطالعه و تست و تمرین ترجمه را رها نکنند.

عربی کنکور را چگونه بخوانیم ؟ ( نکات مهم تست ترجمه)
امیر عباس رحیمی مشاور تحصیلی شهر اندیشه در حل تست ترجمه به نکات زیر توجه کنید:

 • شروع مطالعه ترجمه:

در ترجمه اول به سراغ انواع فعل ها بروید و سعی کنید روی این مبحث تسلط کامل را پیدا کنید.

 • روش های تست زنی در ترجمه:

داوطلب باید روش های تست ترجمه و رد گزینه ها را یاد بگیرد.

 • شروع تست زدن:

پس از مرور مبحث مانند موضوع افعال، شروع به تست زدن کنید و اشکالات خود را پیدا کنید و نقاط ضعف خود را برطرف کنید.

 • تسلط روی ترجمه:

برای مسلط شدن در مبحث ترجمه عربی، هر تستی که حل می کنید به کلمات و عبارات و معانی آن نیز توجه کنید.

به این ترتیب به مرور زمان کلمات و عبارات تکرار می شوند و شما در ترجمه مسلط می شوید.

 • تست های درک مطلب:

پس از تست ترجمه به سراغ تست های درک مطلب بروید.

اما به صورت پیوسته و گام به گام عمل کنید. هفته ای 1 تا 3 متن درک مطلب بخوانید و سعی کنید در این بخش بسیار قوی شوید و تمام نکات آن را یادداشت کنید.

 
نحوه مطالعه عربی کنکور ( نکات مهم بخش قواعد )

 • این محتوا برای مشترکان ویژه است.

ذهن آگاهی چیست؟

نظر شما چیست ؟می دانید ذهن آگاهی به چه معنایی است ؟

ذهن آگاهی نوعی مراقبه است که در آن شما بر آگاهی شدید از آنچه در لحظه احساس می کنید و احساس می کنید ، بدون تفسیر و قضاوت متمرکز می شوید.

تمرین ذهن آگاهی شامل روش های تنفس ، تصاویر هدایت شده و سایر شیوه ها برای آرامش بدن و ذهن و کمک به کاهش استرس است.

صرف زمان زیاد برای برنامه ریزی ، حل مشکل ، خیال پردازی یا فکر کردن به افکار منفی یا تصادفی می تواند خسته کننده باشد. همچنین می تواند شما را بیشتر در معرض استرس ، اضطراب و علائم افسردگی قرار دهد.

تمرین تمرینات ذهن آگاهی می تواند به شما کمک کند توجه خود را از این نوع تفکر دور کرده و با جهان پیرامون خود تعامل داشته باشید.

 
مزایای مدیتیشن چیست؟
مدیتیشن در بسیاری از آزمایشات بالینی مورد مطالعه قرار گرفته است. شواهد کلی از اثربخشی مدیتیشن برای شرایط مختلف پشتیبانی می کند ، از جمله:

 • فشار
  اضطراب
  درد
  افسردگی
  بیخوابی
  فشار خون بالا (فشار خون بالا)
  تحقیقات اولیه نشان می دهد که مدیتیشن می تواند به افراد مبتلا به آسم و فیبرومیالژیا نیز کمک کند.

مدیتیشن می تواند به شما کمک کند افکار و احساسات را با تعادل و پذیرش بیشتری تجربه کنید.

مدیتیشن همچنین نشان داده شده است:

بهبود توجه
کاهش فرسودگی شغلی
خواب را بهبود بخشد
بهبود کنترل دیابت

 
چند نمونه از تمرینات ذهن آگاهی چیست؟
روشهای ساده زیادی برای تمرین ذهن آگاهی وجود دارد. برخی از نمونه ها عبارتند از:
توجه کنید:کاهش سرعت و توجه به چیزها در دنیای شلوغ کار سختی است. سعی کنید برای تجربه محیط خود با تمام حواس خود - لمس ، صدا ، بینایی ، بو و مزه ، وقت بگذارید. به عنوان مثال ، وقتی غذای مورد علاقه خود را می خورید ، زمانی را برای بوییدن ، چشیدن و لذت بردن از آن اختصاص دهید.
در لحظه زندگی کن. سعی کنید متحدین توجهی آشکار ، پذیرنده و تشخیصی به هر کاری که انجام می دهید ، به ارمغان بیاورند. در لذتهای ساده شادی را بیابید.
خودتان را بپذیرید. همانطور که با یک دوست خوب رفتار می کنید ، با خودتان رفتار کنید.

بر تنفس خود تمرکز کنید. وقتی افکار منفی دارید ، سعی کنید بنشینید ، یک نفس عمیق بکشید و چشمان خود را ببندید. هنگام حرکت به داخل و خارج از بدن ، بر نفس خود تمرکز کنید. نشستن و تنفس حتی برای یک دقیقه می تواند به شما کمک کند.

همچنین می توانید تمرینات ذهن آگاهی ساختارمندتری را امتحان کنید ، مانند:
مدیتیشن اسکن بدن. به پشت دراز بکشید و پاها را دراز کرده و بازوها را در دو طرف خود قرار داده و کف دست ها رو به بالا باشد. توجه خود را به آرامی و عمداً روی هر قسمت از بدن خود ، به ترتیب ، از پا تا سر یا سر تا پا متمرکز کنید. از احساسات ، احساسات یا افکار مرتبط با هر قسمت از بدن خود آگاه باشید.
مدیتیشن نشسته راحت بنشینید و پشت خود را صاف ، پاها را روی زمین صاف و دست ها را در دامن خود قرار دهید. با تنفس از طریق بینی ، روی حرکت نفس خود به داخل و خارج از بدن خود تمرکز کنید. اگر احساسات یا افکار فیزیکی مدیتیشن شما را مختل کردند ، به تجربه توجه کنید و سپس تمرکز خود را به نفس خود بازگردانید.
مدیتیشن پیاده روی. یک مکان آرام را به طول 10 تا 20 . . .

این محتوا برای مشترکان ویژه است.

آشنایی با رویکردها ی روانشناسی

 

امیرعباس رحیمی هنگام تصمیم گیری در مورد مشاور خوب یا درمانگر مناسب، درک روشهای درمانی مختلف می تواند مفید باشد. در حالی که همه ی درمانها می توانند مؤثر باشند، ممکن است شما یک رویکرد جذاب تر پیدا کنید، یا بفهمید که برخی رویکردها برای یک حوزه خاص از بهتر از بقیه ی رویکردها است. انتخاب رویکرد به شما، وضعیت تان و درمانگر بستگی دارد.

روشهای درمانی روانشناختی عبارتند از: درمانهای رفتاری متمرکز بر شناخت و رفتارها، درمانهای روانکاوی و روان پویشی متمرکز بر الگوهای روابط ناخودآگاه ناشی از دوران کودکی، درمان انسان گرایانه، توسعه ی فردی در هنردرمانی، استفاده از هنرهای خلاقانه در روند درمانی و مشاوره زوجین. روانشناسان، معمولاً بعضی از این تکنیک ها را استفاده می کنند.(روانشناس خوب در شهریار)

برخی از روانشناسان یا روان درمانگران نوعی مشاوره ی یکپارچه را تمرین و انواع خاصی از تکنیک ها را ترسیم و ترکیب می کنند. متخصصان دیگر به روش التقاطی کار می کنند، یعنی از روشهای مختلف برای درمان استفاده می کنند. تعدادی روش درمانی دیگر هم وجود دارد که ممکن است مورد استفاده قرار گیرد.
درمانهای مبتنی بر شناخت و رفتار

روشهای درمانی شناختی و رفتاری، مبتنی بر نحوه ی تفکر شما (شناختی) و یا نحوه رفتارتان است. این روشهای درمانی، بریا غلبه بر مشکات خاص، تغییر افکار و رفتار به کار می رود.

 • درمان شناختی رفتاری(CBT)؛
 • طرحواره درمانییا Schema Therapy
 • درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد(ACT)؛
 • رفتار درمانییا Behavioural therapy
 • درمان شناختی تحلیلی (CAT)؛
 • درمان شناختی
 • درمان رفتاری دیالکتیکی(DBT)؛
 • حساسیت‌ زدایی از طریق حرکت چشم و پردازش مجددEMDR
 • شناخت درمانی مبتنی بر ذهن آگاهییا MBCT . . .

  این محتوا برای مشترکان ویژه است.

10 نکته طلایی تمرکز در مطالعه

امیر عباس رحیمی«عدم تمرکز حواس»،

موضوعی است که بسیاری از جوانان از آن رنج می‌‏برند و دلایل مختلف و متعددی دارد.

ذهن شما همواره می خواهد درگیر و مشغول باشد. اگر در انجام کاری، درگیری ذهنی ایجاد نشود، ذهن شما شتابان به جایی می رود که بتواند خود را در آنجا مشغول کند. و این همان حواس پرتی است.

اما اگر آنچه که اکنون انجام می دهید در شما درگیری و مشغولیت ذهنی ایجاد کند، فکر شما دیگر لزومی احساس نمی کند که به جای دیگر برود و در آنجا درگیر شود.

ایجاد تمرکز، اکتسابی است

بیشتر انسان ها گمان می‌کنند که تمرکز، یک امر ذاتی و تغییر آن ناممکن است؛ در حالی که تمرکز، یک امر اکتسابی است و باید هر روز پرورش و جهت داده شود و هرکس، با هوش عادی خود، می‌تواند به آن دست یابد؛ پس گفتن این جمله که «من ذاتاً آدم حواس پرتی هستم»، کاملاً غلط است و همین ذهنیت نادرست، باعث می‌شود تا انسان نتواند از تمرکزی عالی برخوردار شود.

منشأ حواس پرتی

حواس پرتی یا منشأ ذهنی و درونی دارد و یا منشأ بیرونی و محیطی. حواس پرتی درونی و ذهنی، عبارت است از اشکالات فکری انسان و اندیشه‌هایی که موانعی بر سر راه توجه دقیق و مطالعه و تمرکز حواس ایجاد می‌کنند. این موانع، شامل مواردی از قبیل درد، رنج، غم و غصه، نگرانی؛ گرسنگی و تشنگی، سردی و گرمی، ترس، خشم، شادی، سر دردو... است.امیر عباس رحیمی |بهترین مشاور روانشناسی در ونک

 

حواس پرتی بیرونی و محیطی، به محیط پیرامون فرد و یا تحریکات غیر عادی که توسط حواس مختلف انسان ایجاد می‌شود ارتباط پیدا می‌کند؛ مانند نور شدید و ضعیف، صداهای ناهنجار، روشن بودن رسانه‌ای صوتی و تصویری و نظایر اینها.

بیشتر حواس پرتی‌ها علل درونی دارند و به طبیعت فرد، ویژگی ها، حالات روحی و روانی و عادات فردی بستگی دارند. بی شک، حواس پرتی بیرونی، آسان‌تر از عوامل حواس پرتی درونی برطرف می‌شود. از این رو، می‌توان بدون توجه به عوامل محیطی، مانند سر و صدای زیاد، شلوغ بودن محیط و حتی داخل سرویس و هنگام مسافرت تمرکز حواس خود را حفظ کرد؛ اما نمی‌توان در حال گرسنگی و یا تشنگی شدید، نگرانی و ناراحتی فکر و اندیشه، با تمرکز مطالعه کرد و یا کار دیگری را با تمرکز انجام داد.

روش‌های تقویت تمرکز حواس
تمرکز حواس در هنگام مطالعه، کلید اصلی و اساسی درک و فهم مطالب است و کلید اساسی تمرکز حواس، استفاده از روش‌هایی است که باعث تقویت و پرورش مهارت‌های لازم برای این کار است. بنابراین، بدون تمرکز حواس، ممکن است درک و فهم مطلبی که فقط یک ساعت وقت لازم داشته باشد، ساعت‌ها وقت بگیرد؛ اما به خوبی فهمیده نشود و اثر مثبتی نداشته باشد. از این رو، کاربرد روش‌ها و فنونی که به خواننده کمک می‌کند تا به هنگام مطالعه، فعال باشد، تمرکز حواس را تقویت و مهارت فرد را در ایجاد تمرکز هنگام مطالعه، افزایش می‌دهد.

راه‌های افزایش تمرکز هنگام درس خواندن

۱. طرح سئوال

طرح سئوال پیش از مطالعه ای  دقیق، فرد را وادار می‌کند تا به طور فعالانه و با تمرکز، دقت کافی، انگیزه و علاقه، به مطالعه بپردازد.

طرح سئوال هنگام مطالعه، یکی از روش‌هایی است که خواننده را فعال و به طور عمیق او را درگیر مطالعه می‌کند و سبب برانگیختن جدیت و تلاش او هنگام مطالعه می‌شود.

فرد برای یافتن پاسخ سئوالات خود، باید تمرکز حواس خود را حفظ کند؛ زیرا در هنگام مطالعه، نمی‌توان بدون تمرکز، پاسخ سئوالات را پیدا کرد. بعد از خواندن مطلب و با طرح سئوال، توان میزان فراگیری خود را ارزش یابی کرده، به نقاط قوت و ضعف خود پی می‌برید. طرح سئوال، سبب ایجاد نظر انتقادی نسبت به مطالب در فرد می‌شود و موجب می‌شود تا خواننده درمطالعات بعدی، برای از بین بردن نقاط ضعف خود، با دقت و تمرکز بیشتری مطالعه کند.

۲. تند خوانی

تندخوانی، باعث توجه و تمرکز بیشتر و فهمیدن مطالب و در نتیجه، باعث یادگیری بهتر می‌شود. فکر و ذهن قادر است هزاران کلمه در دقیقه از خود عبور دهد اما اگر سرعت مطالعه ما پایین باشد، ذهن، وقت اضافی می‌آورد و ناچار به این شاخه و آن شاخه می‌پرد و در نتیجه، حواس پرتی ایجاد می‌شود. مطالعه سریع یا تندخوانی، فرصت جولان به ذهن نمی‌دهد و سبب برقراری تمرکز حواس هنگام مطالعه می‌شود.

۳. خواندن اجمالی

روش خواندن اجمالی، مبتنی بر یک نمونه‌گیری سریع از نکات اساسی و صرف نظر کردن از جزییات. در این روش، خواننده، مطالب را سازمان بندی می‌کند و آنگاه هدف از مطالعه خود را مشخص کرده و مقدار زمان مطالعه و میزان دشواری کتاب را تخمین می‌زند و سپس از طریق سئوال کردن، کنجکاوی، علاقه، دقت و تمرکزحواس خود را افزایش می‌دهد.

۴. جدیت در مطالعه

به محض نشستن پشت میز مطالعه، خواندن را با جدیت شروع کنید؛ زیرا اگر سریع مشغول به کار مطالعه شوید، تمرکز حواس زود به دست می‌آید. شک و تردید، موجب حواس پرتی یا ایجاد تخیلات واهی می‌شود. اجازه ندهید چیزی جز مطالعه ذهن شما را مشغول کند. تصمیم بگیرید و مقدار زمانی را برای مطالعه مشخص کنید و خود را به مدت زمانی خاص محدود کنید.

در این زمان، از مطالعه دست نکشید و به مطالعه ادامه دهید اما وقت  مطالعه را طولانی نکنید. الکی وسواس به خرج ندهید و بهانه تراشی نکنید. به خود تلقین کنید که فرد با اراده‌ای هستید و می‌توانید هر درسی را به خوبی یاد بگیرید. جدی باشید و با علاقه و انگیزه مطالعه کنید تا هنگام مطالعه، دچار حواس پرتی نشوید.

۵. استفاده از راهنما به هنگام مطالعه

یکی از شیوه‌های برقراری تمرکز حواس، استفاده از یک راهنما، چون انگشت سبابه، مداد و ... به هنگام مطالعه است. زیرا استفاده از یک راهنما هنگام مطالعه، باعث تمرکز حواس بهتر، عادت به روان خواندن، جلوگیری از برگشت برای دوباره خواندن و اتلاف وقت و جلوگیری از خستگی چشم و ذهن می‌شود.

۶. خط کشیدن زیر مطالب مهم

استفاده از این روش، یکی از شایع‌ترین روش‌هایی است که اغلب دانشجویان از آن استفاده می‌کنند. هنگام مطالعه، با استفاده از یک مداد، مطالب مهم و اساسی را علامت گذاری کنید؛ زیرا برای مشخص کردن مطالب مهم و اساسی، خط کشیدن زیر آنها لازم است.

۷. داشتن علاقه به مطالعه

علاقه به مطالعه، یکی از شرایط اصلی و اساسی ایجاد تمرکز حواس، هنگام مطالعه است. وقتی مطالعه کننده به موضوعی علاقه مند می‌شود، خود به خود بر آن تمرکز می‌کند؛ بیشتر دقت می‌کند و به راحتی مطالب را به حافظه می‌سپارد و بعد هم خیلی راحت آن را به خاطر می‌آورد. سعی کنید با ایجاد انگیزه‌های نیرومند و در نظر گرفتن هدف‌هایی که برایتان مهم و جالب توجه است، نسبت به مطالعه، شوق و علاقه پیدا کنید.

موقعیت‌هایی را که نمی‌توانید در آنها تمرکز حواس داشته باشید، تجزیه و تحلیل کنید؛ احساسات خود را مورد بررسی قرار دهید و بدانید که چه عواملی افکار شما را دگرگون می‌کند. افکار منفی و بیمارگونه را از خود دور کنید و هر موقعیت را تا حدی که می‌توانید، به طور منطقی، تعبیر و تفسیر کنید.

۸. تعیین زمان و مکان مطالعه

یکی از راه‌های برقراری تمرکز حواس، این است که مطالعه در ساعتی از روز انجام گیرد که برای فرد مناسب‌تر است؛ اما تخمین مناسب‌ترین زمان برای مطالعه کاری دشوار است و به عادات فرد بستگی دارد. برخی افراد عادت دارند تا نیمه‌های شب بیدار بمانند و با استفاده از سکوت و آرامش شبانه، با خیال راحت و آسوده مطالعه کنند.

اما برخی دیگر عادت دارند شب زود بخوابند و صبح زود از خواب بیدار شوند و به مطالعه بپردازند.

با این توصیف تعیین زمان و مقدار مطالعه، باعث آگاهی از تمام زمینه مطالعه، برقراری تمرکز، عدم سردرگمی، جلوگیری از اتلاف وقت و انرژی و فهم بهتر مطالب می‌شود.

۹. "نَه" گفتن را در خود تقویت کنید!

این محتوا برای مشترکان ویژه است.

روانشناسی چیست؟

امیر عباس رحیمی روانشناسی مطالعه ذهن و رفتار است که شامل تأثیرات زیست شناختی، فشارهای اجتماعی و عوامل محیطی است که بر چگونگی تفکر، عملکرد و حس افراد تاثیر می گذارد. با استفاده از علم روانشناسی، روانپزشکان (متخصص اعصاب و روان) و روانشناسان به معالجه اختلالات روانی و شناخت روان انسان ها مشغول اند.

به دست آوردن درک غنی تر و عمیق تر از روانشناسی می تواند به افراد کند تا بینشی نسبت به اعمال خود و نیز درک بهتری از دیگران دست پیدا کنند.

انواع رشته های روانشناسی
روانشناسی یک رشته علمی گسترده و متنوع است که شامل مطالعه اندیشه، رفتار، پیشرفت، شخصیت، احساسات، انگیزه و موارد دیگر می شود. در نتیجه، برخی از زیرشاخه های فرعی و شاخه های تخصصی پدیدار شده است. در زیر برخی از حوزه های اصلی تحقیق و کاربرد در روانشناسی آمده است:

 • روانشناسی غیر طبیعی مطالعه رفتارهای غیرطبیعی و آسیب های روانی است. این شاخه تخصصی، بر تحقیقات و معالجه انواع اختلالات روانی متمرکز است و با روان درمانی و روانشناسی بالینی مرتبط است.
 • روانشناسی زیستی (بیوسایکولوژی) بررسی می کند که چگونه فرایندهای زیست شناختی بر ذهن و رفتار تاثیر می گذارند. این شاخه، ارتباط نزدیکی با علوم اعصاب دارد و از ابزارهایی مانند MRI و PET اسکن برای بررسی آسیب های مغزی یا ناهنجاری های مغزی استفاده می کند.
 • روانشناسی بالینی بر ارزیابی، تشخیص و درمان اختلالات روانی متمرکز است.
 • روانشناسی شناختی مطالعه فرآیندهای فکری انسان از جمله توجه، حافظه، ادراک، تصمیم گیری، حل مسئله و فراگیری زبان است.
 • روانشناسی قیاسی ​​شاخه ای از روانشناسی است که به مطالعه رفتار حیوانات مربوط می شود.
 • روانشناسی رشدی شاخه ای است که به بررسی رشد و نمو انسان در طول زندگی می پردازد و شامل توانایی های شناختی، اخلاق، عملکرد اجتماعی، هویت و سایر زمینه های زندگی می باشد.
 • روانشناسی جنایی یک رشته کاربردی است که با استفاده از تحقیقات روانشناسی و قوانین موجود، بر سیستم عدالت قضایی و کیفری متمرکز است.
 • روانشناسی صنعتی – سازمانی زمینه ای است که از تحقیقات روانشناختی برای ارتقاء عملکرد کار و انتخاب کارمندان استفاده می کند.
 • روانشناسی شخصیتی بر درک چگونگی رشد شخصیت و همچنین الگوهای افکار، رفتارها و ویژگی هایی که باعث منحصر به فرد بودن فرد می شود، تمرکز دارد.
 • روانشناسی اجتماعی بر رفتار گروهی، تاثیرات اجتماع بر رفتار فردی، نگرش، پیش داوری، قابلیت انطباق در جامعه، پرخاشگری و مباحث مرتبط دیگر متمرکز است.

 
کاربرد های روانشناسی
بارزترین کاربرد روانشناسی در زمینه سلامت روان این است که روانشناسان از قوانین، تحقیقات و یافته های بالینی برای کمک به بیمار در مدیریت و غلبه بر علائم درگیری ذهنی و بیماری روانی استفاده می کنند. برخی از کاربردهای روانشناسی عبارتند از:

 • تدوین برنامه های آموزشی
 • این محتوا برای مشترکان ویژه است.

۱3 روش تقویت روحیه و انرژی مثبت

تا حالا  دقت  نمودید  چه روش هایی برای بالا بردن  روحیه  شما وجود دارد ؟شما از چه روشهایی برای بالا بردن  روحیه خود استفاده می کنید ؟ با مقاله  13 روش افزایش روحیه  با بهترین روانشناس در شهر اندیشه همراه  باشید . 

به گزارش مجله آنلاین آمریکایی «Self»، بسیاری از ما شاید دقت نکرده باشیم که انجام بسیاری کار‌ها می‌تواند روحیه ما را بالا برده و تقویت کند.
 

امیر عباس رحیمی مشاور روانشناسی  اندیشه ؛طبق بررسی ها تماشای یک نمایش تلویزیونی شاید برای همه افراد سبب نشود تا روحیه شان تقویت شود اما چند کار ساده می‌تواند حال شما را تغییر دهد.

۱- پرده‌های خانه را کنار بزنید
این کار شاید در نگاه اول احمقانه به نظر برسد؛ اما اگر شما نمی‌توانید به پیاده روی روزانه بروید و یا ب خاطر محدودیت‌ها از رفتن بیرون احساس استرس می‌کنید، کنار زدن پرده های خانه‌تان در صبحگاهان می‌تواند راهی زیبا برای جهان طبیعت باشد.

حتی در روز‌های ابری، نور طبیعی می‌تواند به روشن شدن فضای خانه شما کمک کند. حتی اگه خانه شما به اندازه کافی گرم باشد، با باز کردن پنجره ها، انرژی مضاعفی را دریافت می‌کنید.

۲- خواندن کتاب برای کودکان
خواندن کتاب برای فرزندتان به شما کمک می‌کند تا رویای آن‌ها را زنده نگه دارید. حتی اگر شما نتوانید کتاب بخوانید، غوطه ور کردن خود در یک چیز ساده و دنیایی سالمتر، همان چیزی خواهد بود که شما به آن نیاز دارید.

۳- با کودکان خود صحبت کنید
صحبت باکودکان واقعا سرگرم کننده است. این کار سبب می‌شود تا به دنیای معصومیت و تواضع باز گردید.کافی است از او یک سؤال خنده دار بپرسید تا ببینید این مکالمه شما را به کجا می‌کشد.

۴- فهرست سپاسگزاری داشته باشید
تمرین سپاسگزاری و شکرگزاری یک روش امتحان شده و درست برای تقویت روحیه بسیاری از افراد به شمار می‌رود؛ هرچه قدر شما بیشتر سپاسگزار باشید، بیشتر خود را بر مثبت نگری تمرین می‌دهید؛ حتی اگر همه چیز به شدت فاجعه بار باشد.

۵- تعویض ملحفه‌ها
درست است؛ این کار شاید در نگاه اول بیش از آنکه اقدامی شادکننده باشد، اقدامی بهداشتی است اما کشیدن رویه تخت با پارچه‌ای تمیز، احساس خوبی به انسان می‌دهد. سعی کنید رایحه تازه و دلنشین مایعی را که با آن پارچه را شسته اید، تنفس کنید. این کار در روحیه شما تأثیرگذار خواهد بود.

۶- آواز خواندن
زمزمه کردن ترانه‌ها تأثیر آرامش بخشی بر انسان دارد؛ همچنانکه انجام حرکات موزون نیز شاید بتواند برای شما تأثیرگذار باشد. تحقیقات نشان می‌دهد آواز خواندن و انجام حرکات موزون می‌تواند روحیه شما را تقویت کند و از استرس تان بکاهد.

۷- خواندن یک صفحه از کتاب مورد علاقه تان
یکی دیگر از راهکار‌های تقویت روحیه، خواندن یک صفحه از کتابی است که آن را دوست دارید. در واقع این بستگی به شما دارد که چه کتابی را دوست داشته باشید. هرآنچه که برای شما شادی آور است، بخوانید و اگر برای این کار مشکل نیز دارید، از کتاب‌های صوتی بهره بگیرید.

۸- بخندید و بخندانید
تلاش کنید تا دیگران و یا حتی خودتان را بخندانید. یافتن راه‌هایی برای خندیدن می‌تواند به وضوح استرس را کاهش دهد و روحیه را تقویت کند.

۹- خوردن صبحانه
اگر برنامه معمول خود را ندارید و یا از خانه کار می‌کنید، کار‌هایی مانند خوردن و خوابیدن در کنار هم قرار گیرند. برای همین منظور، یافتن زمانی برای سرو صبحانه در صبح به شما کمک می‌کند تا روز خود را با یک «شروعی رسمی» آغاز کنید. اگر شما تقریبا بیشتر ساعات بیداری تان را در خانه می‌گذرانید، امری مفید به شمار می‌رود.

بیشتر بدانیم:لورتا چیست ؟
10 . . .

این محتوا برای مشترکان ویژه است.

درباره بیماری روانی چه می دانید ؟

روانشناس خوب در شهر اندیشه ،  بیماری روانی چیست ؟بیماری  روانی Mental disorder، به گروهی از بیماری‌ها گفته می‌شود که با تأثیر بر تفکر و رفتار٬ باعث ایجاد ناراحتی برای فرد مبتلا یا ایجاد ناتوانی در وی می‌شوند.علت بیماری‌های روانی به خوبی شناخته شده نیست ولی آنچه مسلم است این است که عوامل ژنتیک، استرس‌های مختلف و نوع تعامل فرد با دیگران در ایجاد یا بروز آن‌ها مؤثر است.افسردگی، اضطراب، وسواس، اختلال دوقطبی و اسکیزوفرنیا از جمله این اختلالات هستند.در بسیاری از موارد نشانه‌های اختلالات یا بیماری روانی را می‌شود با ترکیبی از دارو و روان‌درمانی کنترل کرد.

بیماری‌های روانی انواع مختلفی دارند که برخی از معروف‌ترین آن‌ها عبارتند از:

اختلالات خلقی

اختلالات اضطرابی

اختلالات روانپریشی

اختلالات شبه جسمی

اختلالات ناشی از مصرف مواد

این محتوا برای مشترکان ویژه است.

چه طوری بفهمیم کودکمان  بیش فعال است ؟

 

مشاور روانشناسی خوب در شهر اندیشه ؛اگر می خواهید در باره بیش فعالی بدانید  با ما در مقاله  «چه طوری بفهمیم کودکمان  بیش فعال است ؟»همراه باشید .

 

اختلال کمبود توجه بیش فعالی به پر جنب و جوش بودن بچه ها دلالت دارد و می توان گفت که به فعالیت بیش از حد ، حواس پرتی ، بی قراری و کم بودن توجه اشاره دارد . وجود مشکلاتی در تمرکز و حفظ توجه و بیش فعالی تکانشگری و باید حد اقل شش ماه این علائم وجود داشته باشد و شروع آن ها قبل از سن 7 سالگی باشد .

نشانه های کم توجهی چیست ؟

زمانی می توانیم بگوییم که فرد کم توجه است که اغلب در تداوم توجه روی یک تکلیف و یا بازی مشکل دارد و نمی تواند توجه کامل به جزییات داشته باشد و یا این که در فعالیت های مدرسه هم بی دقت است .

مشاور روانشناسی خوب در شهر اندیشه این بچه ها وقتی که با آن ها صحبت می کنند گوش نمی دهد . و نمی تواند دستورالعمل ها را دنبال کند و توانایی کم کردن تکالیفش را ندارد و بی نظمی در این کودکان اغلب دیده می شود و از آن جایی که این کودکان در توجه مشکل دارند توانایی انجام فعالیت های درسی را ندارند و اغلب اشیاء و وسایل خود را گم می کنند و فراموش کار هستند و به خاطر محیط خیلی زود تمرکز خود را از دست می دهد .

نشانه های پر تحرکی چیست ؟

چنین کودکانی پیوسته وول می خورند وحرکت می کنند در مکان هایی مثل مدرسه و یا هر جایی که باید بنشینند را ترک می کنند . چنین کودکانی زیاد می پرند و می دوند و توانایی شرکت در فعالیت های آرام بخش و آهسته را ندارند . این کودکان خیلی حرف می کنند و نشانه های تکانشگری نیز در آن ها دیده می شود و قبل از این که سوال تمام شود پاسخ می دهد و صحبت دیگران را قطع می کند . و توانایی انتظار کشیدن ندارد .

 

لورتا چیست و چه کاربردی در علوم رفتاری دارد ؟

روانشناس؛ برای بهبود مجموعه علائم بیماری ها یا اختلالات، استفاده از ابزار درمانی ایده آل اهمیت بسیار زیادی دارد. نوروفیدبک عمقی مغز (لورتا) پیشرفته ترین ابزار موجود برای آموزش مغز است. اما باید در ابتدا بدانیم لورتا چیست ؟
لورتا چیست و روش درمان با آن

 • تصویر برداری دقیق در این روش باعث آموزش بهتر مغز می شود.
 • همچنین در این روش، به جلسات کم تری برای رسیدن به نتیجه مورد نظر، نیاز است.
 • به همین دلیل است که بیش تر کلینک های مطرح از این روش استفاده می کنند .

جلسات لورتا نوروفیدبک 
جلسات به صورت دونفره، با حضور بیمار و متخصص نوروفیدبک برگزار می شود. تعداد جلسات به صورت حدود 10 جلسه بوده و به نوع اختلال و میزان پذیریش بیمار به درمان بستگی دارد.


نوروفیدبک عمقی مغز (لورتا) چیست؟
لورتا نوروفیدبک در حقیقت مخفف عبارت Low-Resolution Electromagnetic Tomographic Analysis است، که در این مقاله به توضیح آن پرداخته خواهد شد.
لورتا نوروفیدبک LORETA
مخفف تجزیه و تحلیل توموگرافی الکترومغناطیسی  است. این روش به عنوان یک روش درمانی نوین در سال 2002 . . .

این محتوا برای مشترکان ویژه است.

زوج درمانی چیست؟و چه کاربردی دارد ؟

اگر در زندگی با همسر خود با مشکل مواجه شوید چه کار می کنید ؟ نزد چه کسی مراجعه می کنید آیا نزد  پزشک می روید یا نزد روانشناس

با زوج درمانی در شهر اندیشه همراه  باشید.

زوج درمانی نوعی روان درمانی است که در آن یک درمانگر با تجربه بالینی به زوجین کمک می کند، بیشتر اوقات با استفاده از انواع مداخلات درمانی به دو شخص درگیر در یک رابطه عاشقانه کمک می کند تا بینشی در رابطه خود، حل تعارض و بهبود رضایت از روابط داشته باشند. اگرچه ممکن است عمل زوج درمانی بسته به گرایش نظری درمانگر متفاوت باشد، همه زوج های درمانی تمایل دارند عناصر کلی زیر را در بر گیرند:

 • تمرکز بر یک مشکل خاص (یعنی مشکلات جنسی، اعتیاد به اینترنت، حسادت)
 • مشارکت فعال از طرف درمانگر در معالجه خود رابطه، بجای هر یک از افراد به طور جداگانه
 • مداخلات متمرکز بر راه حل، تغییر در اوایل درمان

روش های زوج درمانی 

 

بسیاری از درمانگران رویه و جلسات خود را برای برقراری ارتباط زوجین متمرکز می کنند. درمان با تمرکز عاطفی (EFT) برای بسیاری از زوج ها کار می کند.

انواع  روش های زوج درمانی عبارتند از:

 • روش گوتمن: به زوجین كمك می كند نزدیكی، احترام و محبت كلی خود را از طریق “نقشه های عشق” افزایش دهند.
 • روایت درمانی: زوج ها به طور بیرونی در مورد نگرانی های درونی خود صحبت می کنند، که می توان از زوایای مختلفی مورد بررسی قرار گرفت.
 • روانشناسی مثبت: درمانگران از این روش برای بحث در مورد جنبه های مثبت روابط برای القای شادی استفاده می کنند.
 • رابطه درمانی ایماگو: این ترکیبی از تکنیک های رفتاری و معنوی است که سؤالاتی را برای زوجین ایجاد می کند، مانند “چرا شما شریک زندگی خود را انتخاب کردید؟”

چه کسانی به زوج درمانی نیاز دارند؟
زوج درمانی برای هر نوع رابطه مفید است، خواه شریک زندگی مستقیم، همجنسگرا، نژاد مختلط، جوان، پیر، دوست و یا متاهل باشند.

. زمینه های عمده نگرانی که در زوج های درمانی مورد توجه قرار می گیرد شامل مواردی در رابطه با پول، فرزندپروری، جنسیت، خیانت، قانون، مسائل مزمن بهداشت، ناباروری، قمار، استفاده از مواد، فاصله عاطفی و درگیری مکرر است.
کاربرد زوج درمانی چیست؟
درمان زوج با استفاده از راه حل های روانشناسانه می تواند به زوجین کمک کند. بر اساس روانشناسی امروز، برای اینکه زوج های درمانی بتوانند درست وارد عمل شوند، هر دو فرد باید متعهد به بهبود روابط خود باشند در حالی که به درون و قوت و نقاط ضعف شخصی خود نگاه می شوند. دانستن صفات و عادات آن ها می تواند تأثیر مثبتی در ایجاد تغییرات شخصی و روابط داشته باشد. زوج درمانی به این معنا نیست که یک شریک زندگی بتواند عصبانیت، نارضایتی و سایر رفتارهای آسیب زا را نسبت به شریک زندگی خود بارگذارد. این در مورد باز کردن راه حل های مبتنی بر عشق، فداکاری و هر چیز دیگری است که به یک رابطه سالم می رود.

درمانگر زوج به بررسی موارد و مزایای روابط زوج می پردازد و در مورد نقاط قوت و ضعف مشترک آن ها و همچنین موارد فردی آن ها، بینش می بخشد. درمانگر به عنوان یک واسطه بی طرف عمل می کند و به هر دو شریک توصیه می کند. او ممکن است ارتباط دو طرفه تری برقرار کند، راه های مثبت تری در تعامل و تفکر ایجاد کند و روش های مختلفی که زوج می توانند ضمن انجام مراحل مشاوره، عشق و پشتیبانی خود را از یکدیگر نشان دهند.

در حالی که زوج درمانی ممکن است در هر شرایطی به همه کمک نکند، بسیاری از مردم هنوز هم عشق خود را نسبت به درمان زوج ها و روش های مربوط به ارتباط مجدد با شریک زندگی خود ابراز می کنند.
چه زمانی به زوج درمانی نیاز داریم؟
تصمیم گیری برای مراجعه به مشاوره ازدواج می تواند سخت باشد. اگر یک رابطه مشکل دار دارید، اما اقدام به جستجو برای زوج درمانگر کرده اید پس می توان امید وارد بود. گاهی اوقات برداشتن اولین قدم با پذیرش  مشکلات رابطه بهترین کمک به یک رابطه است. بیشتر افراد این تجربه را بصیرت بخش و توانمند می دانند.
مراحل زوج درمانی و نکات مهم آن
زوج درمانی معمولاً با برخی از سؤالات مصاحبه استاندارد در مورد تاریخچه روابط و همچنین کاوش در خانواده، مبدا، ارزش ها و پیشینه فرهنگی هر یک از شرکا آغاز می شود. در صورت لزوم ممکن است درمانگر جلسات اولیه را برای مداخله در بحران استفاده کند.

زوج درمانی سپس به شناسایی زوج کمک می کند تا موضوع را که محور درمان است تعیین و مشخص کند.

در طی مراحل درمانی، درمانگر به زوجین کمک می کند تا از پویایی رابطه ای برای حفظ مشکل آگاهی یابند. ضمن اینکه به هر دو شریک کمک می کند تا هر یک نقش های خود را در تعاملات ناکارآمد درک کنند. این به آن ها کمک می کند تا شیوه ادراک رابطه و یکدیگر را تغییر دهند.

اگرچه به دست آوردن بینش مهم است، یکی دیگر از جنبه های مهم زوج درمانی شامل تغییر رفتارها و روش های تعامل با یکدیگر است. زوج درمانگر اغلب مشاغل خانگی را به شرکا اختصاص می دهند تا مهارت های آموخته شده در درمان را در تعامل روزانه خود به کار گیرند.

اکثر زوج ها می توانند از بین درمان زوجین دور شوند و از بینش الگوهای رابطه ای برخوردار شوند، بیان عاطفی را افزایش داده و مهارت های لازم برای برقراری ارتباط و حل مسئله را با شرکای خود بطور مؤثر توسعه دهند.
زوج درمانی چه مشکلاتی را درمان می کند؟

 • مشکلاتی که به تنهایی قابل حل شدن نیستند

ممکن است مدت ها به دیدن مشاوره بروید اما نتیجه مطلوب را کسب نکنید چرا که نیاز به مشارکت همسرتان است.

 • تعارضات زناشویی
 • این محتوا برای مشترکان ویژه است.

نوشته های تازه

قصه جغد سفیدبرای ترس از تاریکی

ترس از تاریکی

  امیر عباس رحیمی ؛آموزش و درمان و روانشناس کودک و نوجوان،یکی از ترس های مهم بچه ها ترس از تاریکی است. بزرگترها می توانند با تعریف این قصه جذاب بچه ها را نسبت به ترس شان آگاه کرد و این قدمی است در درمان ترس کودک اهداف و ارزش …

بیشتر بخوانید »

ساکت شو و کارت رو انجام بده

ساکت شو فقط کارت را انجام بده

خلاصه کتاب فقط ساکت شو و کارت رو انجام بده آموزش کتاب های مطرح موفقیت توسط آکادمی توسعه فردی«دریچه روشنایی ذهن »،دوست دارید کتاب های مطرح بازار را توسط روانشناس آموزش بببینید . اگر فرصت ندارید  و دوست دارید طعم واقعی آموزش و در رو را بچشید با امیر عباس …

بیشتر بخوانید »

تیپ شخصیتی؛ ENTP

شخصیت ENTP|روانشناس خوب

صفات شخصیتی و ویژگی های کلیدیENTP افرادی که در این ویژگی نمرهمی گیرند ،ویژگی هایشان به شرح زیر است .اگرشما هم می خواهید بداند چه تیپ شخصیتی دارید و از بین 16 تیپ شخصیتی کجا قرار داریداینجا را کلیک کنید .   بايد بگوييم که شما فردي هستيد عاشق هيجان، …

بیشتر بخوانید »

باروش های مدیریت زمان آشنا شویم

مدیریت زمان|امیر عباس رحیمی

روانشناس خوب در شهر اندیشه؛ آیا شما هم غالباً به دلیل کار یا مسئولیت های بسیار ، استرس زیادی را تجربه می کنید ؟ آیا هرچقدر زمان می گذرد ، احساس می نمایید کارهای بیشتری باید انجام دهید که زمان تان برای انجام آن ها کافی نیست ؟ راه حل …

بیشتر بخوانید »

8 راز ،نقد همسر بدون

8 راز نقد کردن از همسر

شما چه طوری همسر خود را نقد می کنید که موجب آرارش نشود ؟تا به حال در باره این موضوع فکر نمودید .     8 راز ،نقد همسر بدون آزار   1- به هنگام نقد کردن، عزت نفس فرد مورد نظر مورد مخاطره قرار می گیرد، افراد معمولاٌ در …

بیشتر بخوانید »

چه طوری درس عربی را برای کنکور بخوانیم؟

چه طوری در عربی را بخوانیم

چه طوری درس عربی را برای کنکور بخوانیم؟ امیر عباس رحیمی مشاور تحصیلی در شهراندیشه سوالات عربی در کنکور شامل چند بخش زیر است: بخش اول: شامل ترجمه است. این قسمت دارای 8 سوال است، که عبارت است از: 5 سوال ترجمه عربی به فارسی و 2 سوال ترجمه فارسی به …

بیشتر بخوانید »

ذهن آگاهی چیست؟

نظر شما چیست ؟می دانید ذهن آگاهی به چه معنایی است ؟ ذهن آگاهی نوعی مراقبه است که در آن شما بر آگاهی شدید از آنچه در لحظه احساس می کنید و احساس می کنید ، بدون تفسیر و قضاوت متمرکز می شوید. تمرین ذهن آگاهی شامل روش های تنفس …

بیشتر بخوانید »

آشنایی با رویکردها ی روانشناسی

روشهای درمانی روانشناسی

  امیرعباس رحیمی هنگام تصمیم گیری در مورد مشاور خوب یا درمانگر مناسب، درک روشهای درمانی مختلف می تواند مفید باشد. در حالی که همه ی درمانها می توانند مؤثر باشند، ممکن است شما یک رویکرد جذاب تر پیدا کنید، یا بفهمید که برخی رویکردها برای یک حوزه خاص از …

بیشتر بخوانید »

10 نکته طلایی تمرکز در مطالعه

10 نکته طلایی تمرکز حواس در مطالعه|امیر عباس رحیمی

امیر عباس رحیمی«عدم تمرکز حواس»، موضوعی است که بسیاری از جوانان از آن رنج می‌‏برند و دلایل مختلف و متعددی دارد. ذهن شما همواره می خواهد درگیر و مشغول باشد. اگر در انجام کاری، درگیری ذهنی ایجاد نشود، ذهن شما شتابان به جایی می رود که بتواند خود را در …

بیشتر بخوانید »

روانشناسی چیست؟

روانشناسی چیست

امیر عباس رحیمی روانشناسی مطالعه ذهن و رفتار است که شامل تأثیرات زیست شناختی، فشارهای اجتماعی و عوامل محیطی است که بر چگونگی تفکر، عملکرد و حس افراد تاثیر می گذارد. با استفاده از علم روانشناسی، روانپزشکان (متخصص اعصاب و روان) و روانشناسان به معالجه اختلالات روانی و شناخت روان انسان ها مشغول اند. …

بیشتر بخوانید »

۱3 روش تقویت روحیه و انرژی مثبت

روانشناس خوب |در شهر اندیشه

تا حالا  دقت  نمودید  چه روش هایی برای بالا بردن  روحیه  شما وجود دارد ؟شما از چه روشهایی برای بالا بردن  روحیه خود استفاده می کنید ؟ با مقاله  13 روش افزایش روحیه  با بهترین روانشناس در شهر اندیشه همراه  باشید .  به گزارش مجله آنلاین آمریکایی «Self»، بسیاری از …

بیشتر بخوانید »

درباره بیماری روانی چه می دانید ؟

روانشناس خوب |امیر عباس رحیمیر

روانشناس خوب در شهر اندیشه ،  بیماری روانی چیست ؟بیماری  روانی Mental disorder، به گروهی از بیماری‌ها گفته می‌شود که با تأثیر بر تفکر و رفتار٬ باعث ایجاد ناراحتی برای فرد مبتلا یا ایجاد ناتوانی در وی می‌شوند.علت بیماری‌های روانی به خوبی شناخته شده نیست ولی آنچه مسلم است این …

بیشتر بخوانید »

بیش فعال در کودکان

چه طوری بفهمیم کودکمان  بیش فعال است ؟   مشاور روانشناسی خوب در شهر اندیشه ؛اگر می خواهید در باره بیش فعالی بدانید  با ما در مقاله  «چه طوری بفهمیم کودکمان  بیش فعال است ؟»همراه باشید .   اختلال کمبود توجه بیش فعالی به پر جنب و جوش بودن بچه …

بیشتر بخوانید »

لورتا چیست و چه کاربردی در علوم رفتاری دارد ؟

روانشناس؛ برای بهبود مجموعه علائم بیماری ها یا اختلالات، استفاده از ابزار درمانی ایده آل اهمیت بسیار زیادی دارد. نوروفیدبک عمقی مغز (لورتا) پیشرفته ترین ابزار موجود برای آموزش مغز است. اما باید در ابتدا بدانیم لورتا چیست ؟ لورتا چیست و روش درمان با آن تصویر برداری دقیق در …

بیشتر بخوانید »

زوج درمانی چیست؟و چه کاربردی دارد ؟

اگر در زندگی با همسر خود با مشکل مواجه شوید چه کار می کنید ؟ نزد چه کسی مراجعه می کنید آیا نزد  پزشک می روید یا نزد روانشناس با زوج درمانی در شهر اندیشه همراه  باشید. زوج درمانی نوعی روان درمانی است که در آن یک درمانگر با تجربه بالینی …

بیشتر بخوانید »

نوشته های تازه

مارس, 2022

 • 6 مارس

  قصه جغد سفیدبرای ترس از تاریکی

  ترس از تاریکی

    امیر عباس رحیمی ؛آموزش و درمان و روانشناس کودک و نوجوان،یکی از ترس های مهم بچه ها ترس از تاریکی است. بزرگترها می توانند با تعریف این قصه جذاب بچه ها را نسبت به ترس شان آگاه کرد و این قدمی است در درمان ترس کودک اهداف و ارزش …

  بیشتر بخوانید »

فوریه, 2022

 • 25 فوریه

  ساکت شو و کارت رو انجام بده

  ساکت شو فقط کارت را انجام بده

  خلاصه کتاب فقط ساکت شو و کارت رو انجام بده آموزش کتاب های مطرح موفقیت توسط آکادمی توسعه فردی«دریچه روشنایی ذهن »،دوست دارید کتاب های مطرح بازار را توسط روانشناس آموزش بببینید . اگر فرصت ندارید  و دوست دارید طعم واقعی آموزش و در رو را بچشید با امیر عباس …

  بیشتر بخوانید »

ژانویه, 2022

 • 4 ژانویه

  تیپ شخصیتی؛ ENTP

  شخصیت ENTP|روانشناس خوب

  صفات شخصیتی و ویژگی های کلیدیENTP افرادی که در این ویژگی نمرهمی گیرند ،ویژگی هایشان به شرح زیر است .اگرشما هم می خواهید بداند چه تیپ شخصیتی دارید و از بین 16 تیپ شخصیتی کجا قرار داریداینجا را کلیک کنید .   بايد بگوييم که شما فردي هستيد عاشق هيجان، …

  بیشتر بخوانید »

نوامبر, 2021

 • 26 نوامبر

  باروش های مدیریت زمان آشنا شویم

  مدیریت زمان|امیر عباس رحیمی

  روانشناس خوب در شهر اندیشه؛ آیا شما هم غالباً به دلیل کار یا مسئولیت های بسیار ، استرس زیادی را تجربه می کنید ؟ آیا هرچقدر زمان می گذرد ، احساس می نمایید کارهای بیشتری باید انجام دهید که زمان تان برای انجام آن ها کافی نیست ؟ راه حل …

  بیشتر بخوانید »
 • 21 نوامبر

  8 راز ،نقد همسر بدون

  8 راز نقد کردن از همسر

  شما چه طوری همسر خود را نقد می کنید که موجب آرارش نشود ؟تا به حال در باره این موضوع فکر نمودید .     8 راز ،نقد همسر بدون آزار   1- به هنگام نقد کردن، عزت نفس فرد مورد نظر مورد مخاطره قرار می گیرد، افراد معمولاٌ در …

  بیشتر بخوانید »
 • 20 نوامبر

  چه طوری درس عربی را برای کنکور بخوانیم؟

  چه طوری در عربی را بخوانیم

  چه طوری درس عربی را برای کنکور بخوانیم؟ امیر عباس رحیمی مشاور تحصیلی در شهراندیشه سوالات عربی در کنکور شامل چند بخش زیر است: بخش اول: شامل ترجمه است. این قسمت دارای 8 سوال است، که عبارت است از: 5 سوال ترجمه عربی به فارسی و 2 سوال ترجمه فارسی به …

  بیشتر بخوانید »
 • 20 نوامبر

  ذهن آگاهی چیست؟

  نظر شما چیست ؟می دانید ذهن آگاهی به چه معنایی است ؟ ذهن آگاهی نوعی مراقبه است که در آن شما بر آگاهی شدید از آنچه در لحظه احساس می کنید و احساس می کنید ، بدون تفسیر و قضاوت متمرکز می شوید. تمرین ذهن آگاهی شامل روش های تنفس …

  بیشتر بخوانید »

اکتبر, 2021

 • 25 اکتبر

  آشنایی با رویکردها ی روانشناسی

  روشهای درمانی روانشناسی

    امیرعباس رحیمی هنگام تصمیم گیری در مورد مشاور خوب یا درمانگر مناسب، درک روشهای درمانی مختلف می تواند مفید باشد. در حالی که همه ی درمانها می توانند مؤثر باشند، ممکن است شما یک رویکرد جذاب تر پیدا کنید، یا بفهمید که برخی رویکردها برای یک حوزه خاص از …

  بیشتر بخوانید »
 • 25 اکتبر

  10 نکته طلایی تمرکز در مطالعه

  10 نکته طلایی تمرکز حواس در مطالعه|امیر عباس رحیمی

  امیر عباس رحیمی«عدم تمرکز حواس»، موضوعی است که بسیاری از جوانان از آن رنج می‌‏برند و دلایل مختلف و متعددی دارد. ذهن شما همواره می خواهد درگیر و مشغول باشد. اگر در انجام کاری، درگیری ذهنی ایجاد نشود، ذهن شما شتابان به جایی می رود که بتواند خود را در …

  بیشتر بخوانید »
 • 25 اکتبر

  روانشناسی چیست؟

  روانشناسی چیست

  امیر عباس رحیمی روانشناسی مطالعه ذهن و رفتار است که شامل تأثیرات زیست شناختی، فشارهای اجتماعی و عوامل محیطی است که بر چگونگی تفکر، عملکرد و حس افراد تاثیر می گذارد. با استفاده از علم روانشناسی، روانپزشکان (متخصص اعصاب و روان) و روانشناسان به معالجه اختلالات روانی و شناخت روان انسان ها مشغول اند. …

  بیشتر بخوانید »

سپتامبر, 2021

 • 23 سپتامبر

  ۱3 روش تقویت روحیه و انرژی مثبت

  روانشناس خوب |در شهر اندیشه

  تا حالا  دقت  نمودید  چه روش هایی برای بالا بردن  روحیه  شما وجود دارد ؟شما از چه روشهایی برای بالا بردن  روحیه خود استفاده می کنید ؟ با مقاله  13 روش افزایش روحیه  با بهترین روانشناس در شهر اندیشه همراه  باشید .  به گزارش مجله آنلاین آمریکایی «Self»، بسیاری از …

  بیشتر بخوانید »
 • 23 سپتامبر

  درباره بیماری روانی چه می دانید ؟

  روانشناس خوب |امیر عباس رحیمیر

  روانشناس خوب در شهر اندیشه ،  بیماری روانی چیست ؟بیماری  روانی Mental disorder، به گروهی از بیماری‌ها گفته می‌شود که با تأثیر بر تفکر و رفتار٬ باعث ایجاد ناراحتی برای فرد مبتلا یا ایجاد ناتوانی در وی می‌شوند.علت بیماری‌های روانی به خوبی شناخته شده نیست ولی آنچه مسلم است این …

  بیشتر بخوانید »
 • 8 سپتامبر

  بیش فعال در کودکان

  چه طوری بفهمیم کودکمان  بیش فعال است ؟   مشاور روانشناسی خوب در شهر اندیشه ؛اگر می خواهید در باره بیش فعالی بدانید  با ما در مقاله  «چه طوری بفهمیم کودکمان  بیش فعال است ؟»همراه باشید .   اختلال کمبود توجه بیش فعالی به پر جنب و جوش بودن بچه …

  بیشتر بخوانید »
 • 3 سپتامبر

  لورتا چیست و چه کاربردی در علوم رفتاری دارد ؟

  روانشناس؛ برای بهبود مجموعه علائم بیماری ها یا اختلالات، استفاده از ابزار درمانی ایده آل اهمیت بسیار زیادی دارد. نوروفیدبک عمقی مغز (لورتا) پیشرفته ترین ابزار موجود برای آموزش مغز است. اما باید در ابتدا بدانیم لورتا چیست ؟ لورتا چیست و روش درمان با آن تصویر برداری دقیق در …

  بیشتر بخوانید »
 • 3 سپتامبر

  زوج درمانی چیست؟و چه کاربردی دارد ؟

  اگر در زندگی با همسر خود با مشکل مواجه شوید چه کار می کنید ؟ نزد چه کسی مراجعه می کنید آیا نزد  پزشک می روید یا نزد روانشناس با زوج درمانی در شهر اندیشه همراه  باشید. زوج درمانی نوعی روان درمانی است که در آن یک درمانگر با تجربه بالینی …

  بیشتر بخوانید »

نوشته های تازه

مارس, 2022

 • 6 مارس

  قصه جغد سفیدبرای ترس از تاریکی

  ترس از تاریکی

    امیر عباس رحیمی ؛آموزش و درمان و روانشناس کودک و نوجوان،یکی از ترس های مهم بچه ها ترس از تاریکی است. بزرگترها می توانند با تعریف این قصه جذاب بچه ها را نسبت به ترس شان آگاه کرد و این قدمی است در درمان ترس کودک اهداف و ارزش …

  بیشتر بخوانید »

فوریه, 2022

 • 25 فوریه

  ساکت شو و کارت رو انجام بده

  ساکت شو فقط کارت را انجام بده

  خلاصه کتاب فقط ساکت شو و کارت رو انجام بده آموزش کتاب های مطرح موفقیت توسط آکادمی توسعه فردی«دریچه روشنایی ذهن »،دوست دارید کتاب های مطرح بازار را توسط روانشناس آموزش بببینید . اگر فرصت ندارید  و دوست دارید طعم واقعی آموزش و در رو را بچشید با امیر عباس …

  بیشتر بخوانید »

ژانویه, 2022

 • 4 ژانویه

  تیپ شخصیتی؛ ENTP

  شخصیت ENTP|روانشناس خوب

  صفات شخصیتی و ویژگی های کلیدیENTP افرادی که در این ویژگی نمرهمی گیرند ،ویژگی هایشان به شرح زیر است .اگرشما هم می خواهید بداند چه تیپ شخصیتی دارید و از بین 16 تیپ شخصیتی کجا قرار داریداینجا را کلیک کنید .   بايد بگوييم که شما فردي هستيد عاشق هيجان، …

  بیشتر بخوانید »

نوامبر, 2021

 • 26 نوامبر

  باروش های مدیریت زمان آشنا شویم

  مدیریت زمان|امیر عباس رحیمی

  روانشناس خوب در شهر اندیشه؛ آیا شما هم غالباً به دلیل کار یا مسئولیت های بسیار ، استرس زیادی را تجربه می کنید ؟ آیا هرچقدر زمان می گذرد ، احساس می نمایید کارهای بیشتری باید انجام دهید که زمان تان برای انجام آن ها کافی نیست ؟ راه حل …

  بیشتر بخوانید »
 • 21 نوامبر

  8 راز ،نقد همسر بدون

  8 راز نقد کردن از همسر

  شما چه طوری همسر خود را نقد می کنید که موجب آرارش نشود ؟تا به حال در باره این موضوع فکر نمودید .     8 راز ،نقد همسر بدون آزار   1- به هنگام نقد کردن، عزت نفس فرد مورد نظر مورد مخاطره قرار می گیرد، افراد معمولاٌ در …

  بیشتر بخوانید »
 • 20 نوامبر

  چه طوری درس عربی را برای کنکور بخوانیم؟

  چه طوری در عربی را بخوانیم

  چه طوری درس عربی را برای کنکور بخوانیم؟ امیر عباس رحیمی مشاور تحصیلی در شهراندیشه سوالات عربی در کنکور شامل چند بخش زیر است: بخش اول: شامل ترجمه است. این قسمت دارای 8 سوال است، که عبارت است از: 5 سوال ترجمه عربی به فارسی و 2 سوال ترجمه فارسی به …

  بیشتر بخوانید »
 • 20 نوامبر

  ذهن آگاهی چیست؟

  نظر شما چیست ؟می دانید ذهن آگاهی به چه معنایی است ؟ ذهن آگاهی نوعی مراقبه است که در آن شما بر آگاهی شدید از آنچه در لحظه احساس می کنید و احساس می کنید ، بدون تفسیر و قضاوت متمرکز می شوید. تمرین ذهن آگاهی شامل روش های تنفس …

  بیشتر بخوانید »

اکتبر, 2021

 • 25 اکتبر

  آشنایی با رویکردها ی روانشناسی

  روشهای درمانی روانشناسی

    امیرعباس رحیمی هنگام تصمیم گیری در مورد مشاور خوب یا درمانگر مناسب، درک روشهای درمانی مختلف می تواند مفید باشد. در حالی که همه ی درمانها می توانند مؤثر باشند، ممکن است شما یک رویکرد جذاب تر پیدا کنید، یا بفهمید که برخی رویکردها برای یک حوزه خاص از …

  بیشتر بخوانید »
 • 25 اکتبر

  10 نکته طلایی تمرکز در مطالعه

  10 نکته طلایی تمرکز حواس در مطالعه|امیر عباس رحیمی

  امیر عباس رحیمی«عدم تمرکز حواس»، موضوعی است که بسیاری از جوانان از آن رنج می‌‏برند و دلایل مختلف و متعددی دارد. ذهن شما همواره می خواهد درگیر و مشغول باشد. اگر در انجام کاری، درگیری ذهنی ایجاد نشود، ذهن شما شتابان به جایی می رود که بتواند خود را در …

  بیشتر بخوانید »
 • 25 اکتبر

  روانشناسی چیست؟

  روانشناسی چیست

  امیر عباس رحیمی روانشناسی مطالعه ذهن و رفتار است که شامل تأثیرات زیست شناختی، فشارهای اجتماعی و عوامل محیطی است که بر چگونگی تفکر، عملکرد و حس افراد تاثیر می گذارد. با استفاده از علم روانشناسی، روانپزشکان (متخصص اعصاب و روان) و روانشناسان به معالجه اختلالات روانی و شناخت روان انسان ها مشغول اند. …

  بیشتر بخوانید »

سپتامبر, 2021

 • 23 سپتامبر

  ۱3 روش تقویت روحیه و انرژی مثبت

  روانشناس خوب |در شهر اندیشه

  تا حالا  دقت  نمودید  چه روش هایی برای بالا بردن  روحیه  شما وجود دارد ؟شما از چه روشهایی برای بالا بردن  روحیه خود استفاده می کنید ؟ با مقاله  13 روش افزایش روحیه  با بهترین روانشناس در شهر اندیشه همراه  باشید .  به گزارش مجله آنلاین آمریکایی «Self»، بسیاری از …

  بیشتر بخوانید »
 • 23 سپتامبر

  درباره بیماری روانی چه می دانید ؟

  روانشناس خوب |امیر عباس رحیمیر

  روانشناس خوب در شهر اندیشه ،  بیماری روانی چیست ؟بیماری  روانی Mental disorder، به گروهی از بیماری‌ها گفته می‌شود که با تأثیر بر تفکر و رفتار٬ باعث ایجاد ناراحتی برای فرد مبتلا یا ایجاد ناتوانی در وی می‌شوند.علت بیماری‌های روانی به خوبی شناخته شده نیست ولی آنچه مسلم است این …

  بیشتر بخوانید »
 • 8 سپتامبر

  بیش فعال در کودکان

  چه طوری بفهمیم کودکمان  بیش فعال است ؟   مشاور روانشناسی خوب در شهر اندیشه ؛اگر می خواهید در باره بیش فعالی بدانید  با ما در مقاله  «چه طوری بفهمیم کودکمان  بیش فعال است ؟»همراه باشید .   اختلال کمبود توجه بیش فعالی به پر جنب و جوش بودن بچه …

  بیشتر بخوانید »
 • 3 سپتامبر

  لورتا چیست و چه کاربردی در علوم رفتاری دارد ؟

  روانشناس؛ برای بهبود مجموعه علائم بیماری ها یا اختلالات، استفاده از ابزار درمانی ایده آل اهمیت بسیار زیادی دارد. نوروفیدبک عمقی مغز (لورتا) پیشرفته ترین ابزار موجود برای آموزش مغز است. اما باید در ابتدا بدانیم لورتا چیست ؟ لورتا چیست و روش درمان با آن تصویر برداری دقیق در …

  بیشتر بخوانید »
 • 3 سپتامبر

  زوج درمانی چیست؟و چه کاربردی دارد ؟

  اگر در زندگی با همسر خود با مشکل مواجه شوید چه کار می کنید ؟ نزد چه کسی مراجعه می کنید آیا نزد  پزشک می روید یا نزد روانشناس با زوج درمانی در شهر اندیشه همراه  باشید. زوج درمانی نوعی روان درمانی است که در آن یک درمانگر با تجربه بالینی …

  بیشتر بخوانید »
error: برای کپی ،عضو سایت شوید