روانشناس خوب |در شهر اندیشه

۱3 روش تقویت روحیه و انرژی مثبت

تا حالا  دقت  نمودید  چه روش هایی برای بالا بردن  روحیه  شما وجود دارد ؟شما از چه روشهایی برای بالا بردن  روحیه خود استفاده می کنید ؟ با مقاله  13 روش افزایش روحیه  با بهترین روانشناس در شهر اندیشه همراه  باشید . 

به گزارش مجله آنلاین آمریکایی «Self»، بسیاری از ما شاید دقت نکرده باشیم که انجام بسیاری کار‌ها می‌تواند روحیه ما را بالا برده و تقویت کند.
 

امیر عباس رحیمی مشاور روانشناسی  اندیشه ؛طبق بررسی ها تماشای یک نمایش تلویزیونی شاید برای همه افراد سبب نشود تا روحیه شان تقویت شود اما چند کار ساده می‌تواند حال شما را تغییر دهد.

۱- پرده‌های خانه را کنار بزنید
این کار شاید در نگاه اول احمقانه به نظر برسد؛ اما اگر شما نمی‌توانید به پیاده روی روزانه بروید و یا ب خاطر محدودیت‌ها از رفتن بیرون احساس استرس می‌کنید، کنار زدن پرده های خانه‌تان در صبحگاهان می‌تواند راهی زیبا برای جهان طبیعت باشد.

حتی در روز‌های ابری، نور طبیعی می‌تواند به روشن شدن فضای خانه شما کمک کند. حتی اگه خانه شما به اندازه کافی گرم باشد، با باز کردن پنجره ها، انرژی مضاعفی را دریافت می‌کنید.

۲- خواندن کتاب برای کودکان
خواندن کتاب برای فرزندتان به شما کمک می‌کند تا رویای آن‌ها را زنده نگه دارید. حتی اگر شما نتوانید کتاب بخوانید، غوطه ور کردن خود در یک چیز ساده و دنیایی سالمتر، همان چیزی خواهد بود که شما به آن نیاز دارید.

۳- با کودکان خود صحبت کنید
صحبت باکودکان واقعا سرگرم کننده است. این کار سبب می‌شود تا به دنیای معصومیت و تواضع باز گردید.کافی است از او یک سؤال خنده دار بپرسید تا ببینید این مکالمه شما را به کجا می‌کشد.

۴- فهرست سپاسگزاری داشته باشید
تمرین سپاسگزاری و شکرگزاری یک روش امتحان شده و درست برای تقویت روحیه بسیاری از افراد به شمار می‌رود؛ هرچه قدر شما بیشتر سپاسگزار باشید، بیشتر خود را بر مثبت نگری تمرین می‌دهید؛ حتی اگر همه چیز به شدت فاجعه بار باشد.

۵- تعویض ملحفه‌ها
درست است؛ این کار شاید در نگاه اول بیش از آنکه اقدامی شادکننده باشد، اقدامی بهداشتی است اما کشیدن رویه تخت با پارچه‌ای تمیز، احساس خوبی به انسان می‌دهد. سعی کنید رایحه تازه و دلنشین مایعی را که با آن پارچه را شسته اید، تنفس کنید. این کار در روحیه شما تأثیرگذار خواهد بود.

۶- آواز خواندن
زمزمه کردن ترانه‌ها تأثیر آرامش بخشی بر انسان دارد؛ همچنانکه انجام حرکات موزون نیز شاید بتواند برای شما تأثیرگذار باشد. تحقیقات نشان می‌دهد آواز خواندن و انجام حرکات موزون می‌تواند روحیه شما را تقویت کند و از استرس تان بکاهد.

۷- خواندن یک صفحه از کتاب مورد علاقه تان
یکی دیگر از راهکار‌های تقویت روحیه، خواندن یک صفحه از کتابی است که آن را دوست دارید. در واقع این بستگی به شما دارد که چه کتابی را دوست داشته باشید. هرآنچه که برای شما شادی آور است، بخوانید و اگر برای این کار مشکل نیز دارید، از کتاب‌های صوتی بهره بگیرید.

۸- بخندید و بخندانید
تلاش کنید تا دیگران و یا حتی خودتان را بخندانید. یافتن راه‌هایی برای خندیدن می‌تواند به وضوح استرس را کاهش دهد و روحیه را تقویت کند.

۹- خوردن صبحانه
اگر برنامه معمول خود را ندارید و یا از خانه کار می‌کنید، کار‌هایی مانند خوردن و خوابیدن در کنار هم قرار گیرند. برای همین منظور، یافتن زمانی برای سرو صبحانه در صبح به شما کمک می‌کند تا روز خود را با یک «شروعی رسمی» آغاز کنید. اگر شما تقریبا بیشتر ساعات بیداری تان را در خانه می‌گذرانید، امری مفید به شمار می‌رود.

بیشتر بدانیم:لورتا چیست ؟
10 . . .

این محتوا برای مشترکان ویژه است.

درباره‌ی amirarahimi

اعلان

اعلان

www.novin.com
www.novin.com
error: برای کپی ،عضو سایت شوید