چه طوری بفهمیم کودکمان  بیش فعال است ؟

 

مشاور روانشناسی خوب در شهر اندیشه ؛اگر می خواهید در باره بیش فعالی بدانید  با ما در مقاله  «چه طوری بفهمیم کودکمان  بیش فعال است ؟»همراه باشید .

 

اختلال کمبود توجه بیش فعالی به پر جنب و جوش بودن بچه ها دلالت دارد و می توان گفت که به فعالیت بیش از حد ، حواس پرتی ، بی قراری و کم بودن توجه اشاره دارد . وجود مشکلاتی در تمرکز و حفظ توجه و بیش فعالی تکانشگری و باید حد اقل شش ماه این علائم وجود داشته باشد و شروع آن ها قبل از سن 7 سالگی باشد .

نشانه های کم توجهی چیست ؟

زمانی می توانیم بگوییم که فرد کم توجه است که اغلب در تداوم توجه روی یک تکلیف و یا بازی مشکل دارد و نمی تواند توجه کامل به جزییات داشته باشد و یا این که در فعالیت های مدرسه هم بی دقت است .

مشاور روانشناسی خوب در شهر اندیشه این بچه ها وقتی که با آن ها صحبت می کنند گوش نمی دهد . و نمی تواند دستورالعمل ها را دنبال کند و توانایی کم کردن تکالیفش را ندارد و بی نظمی در این کودکان اغلب دیده می شود و از آن جایی که این کودکان در توجه مشکل دارند توانایی انجام فعالیت های درسی را ندارند و اغلب اشیاء و وسایل خود را گم می کنند و فراموش کار هستند و به خاطر محیط خیلی زود تمرکز خود را از دست می دهد .

نشانه های پر تحرکی چیست ؟

چنین کودکانی پیوسته وول می خورند وحرکت می کنند در مکان هایی مثل مدرسه و یا هر جایی که باید بنشینند را ترک می کنند . چنین کودکانی زیاد می پرند و می دوند و توانایی شرکت در فعالیت های آرام بخش و آهسته را ندارند . این کودکان خیلی حرف می کنند و نشانه های تکانشگری نیز در آن ها دیده می شود و قبل از این که سوال تمام شود پاسخ می دهد و صحبت دیگران را قطع می کند . و توانایی انتظار کشیدن ندارد .

 

درباره‌ی amirarahimi

تست آنلاین

کسب درآمد

7

اخبار تصویری

چالش پیش روی نوجوانان
وقتی نیچه نگریست |امیر عباس رحیمی
https://amirarahimi.ir/%d8%b1%d9%88%d8%a7%d9%86-%d8%af%d8%b1%d9%85%d8%a7%d9%86%db%8c-%d8%a7%da%af%d8%b2%db%8c%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86%d8%b3%db%8c%d8%a7%d9%84-%d8%af%d8%b1%d9%85%d8%a7%d9%86-%d9%88%d8%ac%d9%88%d8%af%db%8c/
روان درمانی اگزیستانسیالیسم
تولید محتوای روانشناسی
تولید محتوای اینستاگرام
آشنایی با نیازهای نوجوان
سواد عاطفی|امیر عباس رحیمی
سواد از نظر یونسکو
ترس از تاریکی
ساکت شو فقط کارت را انجام بده
شخصیت ENTP|روانشناس خوب

دوره های نوجوانی

error: برای کپی ،عضو سایت شوید