۶نشانه شریک زندگی خوب چیست؟ - امیر عباس رحیمی

۶نشانه شریک زندگی خوب چیست؟

6 نشانه شریک زندگی خوب

Visits: 1

همه ما شایسته عاشق شدن و احساس دوست داشتن هستیم، درست است؟ با این حال، همیشه آسان نیست. در واقع همانطور که N.R. هارت گفت:

“عشق می تواند به طرز شگفت انگیزی پیچیده باشد، می تواند گیج کننده باشد، و می تواند وحشتناک باشد. اما اگر همه آن چیزها نبود، پس عشق نیست.»

ببینید، عشق چیزی نیست که روزی که از خواب بیدار می شوید و تصمیم می گیرید که آن را می خواهید پیدا کنید.

ناگفته نماند، گاهی اوقات فکر می کنید که فرد رویاهایتان را پیدا کرده اید، اما ماه ها بعد متوجه می شوید که او فرد مناسبی برای شما نیست.

متوجه می شوید که نه تنها اشتراکات زیادی دارید، نه تنها مکمل یکدیگر هستید، بلکه علائم زیر را نیز مشاهده می کنید.

1-یک شریک زندگی خوب کارهایی را که شما برای او انجام می دهید می بیند

بدیهی است که اگر کسی هر کار کوچکی را که برای او انجام می‌دهید تصدیق نمی‌کند، به این معنی نیست که او شریک بدی است.

ما انسان هستیم نه ربات ،با این حال، وقتی با کسی هستید که بیشتر کارهایی که شما برای او انجام می دهید را می بیند و عادت دارد از شما قدردانی کند، این نشانه خوبی است.

مثلا یک روز برای آنها غذا درست می کنید. آنها نه تنها از شما تشکر می کنند.وقتی برایشان غذا می‌پزی، دستت را می‌گیرند، لبخند می‌زنند و به تو می‌گویند که دوست دارند. اگر شریک زندگی شما چنین چیزی است، او را رها نکنید.

2- یک شریک زندگی خوب به روشی سالم، محترمانه و قاطعانه ارتباط برقرار می کند

برای داشتن یک رابطه واقعا سالم، به دو شریک نیاز دارید که بتوانند به روشی سالم و قاطعانه ارتباط برقرار کنند.

همانطور که روانپزشک Abigail Brenner M.D در Psychology Today نوشت، ارتباط سالم به این معنی است که ما احساسات و باورهای خود را به رضایت‌بخش‌ترین روش، برای یک هدف مشترک منتقل می‌کنیم.

همچنین، همانطور که در مقاله منتشر شده در Healthy WA  وب سایت رسمی وزارت بهداشت استرالیای غربی— توضیح داده شد، قاطعیت به معنای ابراز عقیده خود به شیوه ای واضح و در عین حال احترام به دیگران است.

شریکی که به شیوه ای سالم و قاطعانه ارتباط برقرار می کند، نه تنها می خواهد دیدگاه خود را به شیوه ای محترمانه بیان کند، بلکه می خواهد نظر شما را نیز بشنود و   در صورت بروز تعارض   راه حلی بیابد که برای هر دوی شما مفید باشد.

چگونه از ازدواج با افراد نا مناسب پیشگیری کنیم؟

3-آنها نه تنها شریک زندگی شما هستند، بلکه بهترین دوست شما هستند

دکتر Gary W. Lewandowski Jr. در روانشناسی امروز توضیح می دهد، وقتی شریک زندگی شما بهترین دوست شما نیز باشد، احتمال موفقیت رابطه بیشتر است.

همچنین، با آنها شما ارتباط خاصی را دارید که با هیچ کس دیگری ندارید. شما اولین کسی هستید که هر بار که خبرهای خوب یا بد دریافت می کنند با آنها تماس می گیرند.

 

برای مشاوره آنلاین همین الان تماس بگیرید

و هر زمان که اتفاقی برای شما می افتد، آنها اولین کسی هستند که می دانند.

پس از یک روز طولانی در دفتر، نمی توانید منتظر بمانید تا مدتی را با آنها بگذرانید تا درباره روز خود به آنها بگویید و همچنین در مورد روز آنها بپرسید.

یک پست خنده دار در فیس بوک می بینید، آنها اولین کسی هستند که به آنها فکر می کنید، بنابراین آن را برای آنها فوروارد می کنید. آنها نه تنها شریک زندگی شما هستند، بلکه بهترین دوست شما نیز هستند.

4-اگر نیاز به تخلیه هیجان داشته باشید، آنها در کنار شما هستند

هر زمان که نیاز دارید با کسی صحبت کنید، می دانید که او در کنار شماست.

در واقع، آنها اولین کسی هستند که به آنها فکر می کنید، زیرا می دانید که آنها به شما گوش می دهند و باعث می شوند احساس کنید درک می کنید.

می دانید که آنها از شما انتقاد نخواهند کرد و از آنچه به آنها می گویید علیه شما استفاده نمی کنند.

شما می توانید در مورد همه چیز با آنها صحبت کنید، زیرا صمیمیت عاطفی در رابطه وجود دارد.

 

ملاقات  با مشاور خانواده خوب

صمیمیت عاطفی شامل به اشتراک گذاری صادقانه و واقعی افکار و احساسات است.

همچنین شامل این است که بتوانید عمیق‌ترین ترس‌ها، رویاها، ناامیدی‌ها و پیچیده‌ترین احساسات خود را به یکدیگر بگویید، و همچنین احساس کنید که در هنگام انجام این کار، دیده و درک می‌کنید.

شریک زندگی خوب

شریک زندگی خوب

5-آنها زمان با کیفیت را با شما در اولویت قرار می دهند

شریکی که شما را دوست دارد می خواهد زمان با کیفیتی را با شما بگذراند و آن را در اولویت قرار می دهد. و زمانی که با شما هستند، معمولاً  تمام توجه خود را به شما معطوف می‌کنند.

 

 

 این کتاب را  همین الان بخوان:   باورش کنید

بدیهی است که این بدان معنا نیست که شما تمام وقت را با هم می گذرانید. این به سادگی به این معنی است که یک شریک خوب به طور مداوم رابطه خود را با شما تقویت می کند.

 

اگر در یک رابطه سالم هستید، احساس نمی کنید که شریک زندگی شما از شما دوری می کند. شما هرگز کمبود ارتباط را احساس نمی کنید.

معمولاً روابط یک طرفه. در یک رابطه سالم احساس می‌کنید یکی از اولویت‌های شریک زندگی‌تان هستید و شریک زندگی‌تان نیز یکی از اولویت‌های شماست.

(چگونه اختلافات را به فرصت هایی برای عشق تبدیل کنیم)

6-شریک زندگی خوب ،درک می کند شما  یک زمانی برای تنهایی خود نیاز دارید

احترام گذاشتن به وقت همسرتان نشانه بلوغ عاطفی است.این بدان معنی است که شما درک می کنید و می پذیرید که آنها نیز اولویت های دیگری دارند، و این بدان معنا نیست که آنها شما را کمتر دوست دارند یا برای آنها اهمیت کمتری دارید.

 

یک شریک خوب به طور مداوم رابطه خود را با شما تقویت می کند.

 

فاصله زمانی در یک رابطه ضروری است. و یک شریک خوب اهمیت این را که به شما اجازه دهد سرگرمی ها و علایق خود را دنبال کنید را درک می کند. آن‌ها می‌دانند که در هر رابطه، زمان جدایی به هر یک از شریک‌ها کمک می‌کند تا دوباره شارژ شوند.

بنابراین آنها به وقت شما با دوستان و خانواده احترام می گذارند.اگر با هم زندگی می کنید و به کمی زمان برای من نیاز دارید، آنها هم این را می فهمند و به آن احترام می گذارند.

در صورتی که می خواهید بدانید آیا شریک زندگی خوبی دارید یا  نه می توانید از یک مشاورخانواده در شهر شهریار کمک بگیرید و یا از کارگاه های آموزشی یک روانشناس برای کسب اطلاعات بیشتر استفاده کنید.

باز نویسی: امیر عباس رحیمی 

منبع:hthetrulycharming

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!

۳۰ جمله تاکیدی روزانه برای تغییر مثبت باور منفی

آنچه در این پست میخوانید دوست من  لطف  اینها  برا برای خود  بنویس و   هر روز هنگام  بیدار شدن از…

بیشتر بخوانید
مشاوره نوجوان

مشاوره نوجوان در چه زمینه هایی می تواند کمک کننده باشد؟

آنچه در این پست میخوانید اعتیاد نوجوانان به مواد مخدراعتیاد به بازیمشکلات رفتاری نوجوانانسوگ و از دست دادن عزیزانطلاق والدینگوشه…

بیشتر بخوانید
نقش و اهمیت مشاوره خانواده

نقش و اهمیت مشاوره خانواده

آنچه در این پست میخوانید اهمیت انتخاب بهترین مشاور خانوادهازدواج و مشاوره خانوادهمشاوره خانواده برای نوجواناناختلافات و مشاوره خانوادهنقش مشاور…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

پکیج آموزشی نوجوان خود را دریابید

20 % تخفیف

جهت  دریافت تخفیف  ایمیل خود را ارسال کنید