یکشنبه , مهر ۴ ۱۴۰۰

آشنایی با تله زندگی شکست

تله زندگی چیست چقدر با تله های زندگی آشنایی دارید ؟

آیا می توانید با شناخت تله های زندگی ،زندگی خود را  دوباره  بیافرینید .

با امیر عباس رحیمی ،روانشناس خوب  شهر اندیشه  در مقاله « آشنایی با تله زندگی شکست» همراه باشید.
این حس مدام گریبان شما را می گیرد که نسبت به همسالان خود شکست خورده اید بیشتر اوقات به این دلیل که در دام  تله زندگی شکست گیر افتاده‌اید این حس ناخوشایند را تجربه می‌کنیم اگر اسیر زندان این تله باشید احساس شکست و ناموفق بودن شما را رها نخواهد کرد.

اگر گرفتار تله زندگی شکست باشید عواطف دردناک زیادی را که از آن به وجود می‌آید باید تحمل کنید درست مانند بیشتر افرادی که در این تله گرفتار هستند زندگی آنها شبیه کسی است که فکر می‌کنند در زندگی حرفه ای خود به هیچ وجه موفقیتی به دست نیاورده‌اند.

 

ویژگی افرادی که در تله زندگی شکست هستند

چنین افرادی همواره در این احساس غرق هستند که در ازای استعدادی که دارند و تلاش‌هایی که می‌کنند موفقیت زیادی به دست نمی‌آورند حال و هوای زندگی آنان با احساس درونی شکست نیز همسو و همخوان است.

البته خیلی کم اتفاق می‌افتد که در میان این گروه افرادی باشند که ظاهری موفق داشته باشند و به پیشرفت های بسیار بزرگی نیز رسیده باشند اما در درون حس میکنند که ناموفق هستند.
شما تا چه اندازه در دنیای بیرون موفقیت دارید زیرا همچنان در درونتان پریشانی ترس و هزاران فکر موج می زند اگر شما نشان دهید که موفق هستید و یا نیستید در اصل ماجرا تفاوتی ندارد و در هر حال روح ناآرام شما همواره خود را شکست خورده می پندارد در اوایل راه تلاش می کنید که از  تله زندگی شکست اجتناب کنید و دور باشید تا زجر و ناراحتی ناشی از شکست را تجربه نکنید.

 

تعین وقت از امیر عباس رحیمی

 

بیشتر بدانیم:روش های صحیح درس خواندن 

 

اما با این کار در عمل دشمنی زندگی خود را نیرومندتر می کنید و تله شکست را استوارتر کردید دوری کردن به طور کلی  مانع موفقیت های شما میشود مدام از شکست گله دارید اما برای اینکه موفقیت‌ها را توسعه دهید و دانش مورد نیاز برای پیشرفت را به دست آورید کاری انجام نمی دهیم و در حال سکون ایستاده‌اید فرصت های شغلی را که به شما روی می آورد از دست می دهید و مدام دنبال فرصت ها هستید. بیم این را دارید که نکند دوباره تلاش کنید و شکست کنید.
هر اندازه و خامت تله زندگی شما بیشتر باشد سرا سیمه تر از موقعیت‌ها دوری میکنید باید یادآور شویم از آنجایی که خیلی سخت با حس شکست خوردگی  دست بر  گریبان هستید اجتناب و دوری کردن در شما بسیار گسترده و وسیع است.

همواره از داشتن مسئولیت آموختن مهارت و مواجه شدن با مشکلات فرار می کنید باید بدانید که یکی از الزامات پیشرفت پذیرفتن مسئولیت افزودن مهارت و روبرو شدن با مشکلات است برای اینکه از این مبارزه و کشمکش رها شوید بیشتر وقت‌ها این افکار را در ذهن خود می پرورانید .

«فایده اش چیست؟» ،« برای چه ؟»و «که چی؟» زمانی که باور دارید و حس می کنید با انجام هر کاری شکست در انتظار شما است دیگر تلاش برای تان معنایی ندارد گاهی از مواقع خیلی ماهرانه و خزنده فرار می کنید ظاهر خود را حفظ می نماید و نشان می‌دهید که هیچ هراسی از کار کردن ندارید اما با تمام این اوصاف در سستی  کردن و در رفتن تبحر خاصی دارید .

تله شکست

سر و ته بیشتر کارهایتان را به هم می آوریم و از سر باز می کنید و جالب است که از نتیجه این کارها ناراضی هستید تمام این تدابیری که به کار می‌برید خود کارشکنی به حساب می‌آید به قدری در ذهنتان احتمال شکست خوردن پررنگ است که میل شما را برای دوری کردن برجسته می‌کند تمایل در اجتناب کردن باعث می‌شود که توانایی انجام دادن کاری با کیفیت بالا و قابل قبول در شما پایین بیاید و ضعیف شود این فرار های مکرر سرانجامی به جز پایین آمدن رتبه کاری و اخراج شدن را با خود ندارد

روش دیگری که برای کنار آمدن با تله زندگی به کار می برید این است که توجه خود را مرتب به اطلاعات منفی و معکوس کننده جلب می‌کنیم و با این شیوه هر روز بیشتر از گذشته مجاب می  شوید که فردی ناامید و شکست خورده هستید همواره بر نکات منفی زندگی خود متمرکز می شوید و بیش از اندازه به آنها بها می دهید و ارزش نکات مثبت را کم می کنید.

علاوه بر این امکان دارد دلیل این تله زندگی افسردگی نیز به سراغتان بیاید .

تجربه شکست های زندگی و ناامیدی های مداوم امکان دارد که افسردگی را مانند ریسمانی بر گردن شما آویزان کند تله زندگی شکست در مقایسه با سایر تله های زندگی آسان تر است زیرا ناکامی عواطف بسیار دردناک و زجر آوری را با خود برای فرد به همراه دارد

ریشه های دگرگونی این تله زندگی مانند سایر تله ها در کودکی جوانه زده و رشد کرده‌اند و باید برای شناسایی بهتر  به آن زمان برگشت.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر و شناخت تله زندگی خود  با  روانشناسان ما در ارتباط باشید .

با همکاری مجرب ترین روانشناسان مشاوره و روان درمانی غرب استان تهران در شهرهای ؛اندیشه،شهریار،تهرانسر،شهر قدس ،چیتگر،در زمینه های زوج، فردی، خانواده، ازدواج، طلاق، اعتیاد، کودک و نوجوان ،زناشویی و خیانت برای دریافت مشاوره همین حالا تماس بگیرید و یا در واتساپ شماره زیر پیغام بگذارید . 09190742124

درباره‌ی amirarahimi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: برای کپی ،عضو سایت شوید