خاطرات بد

چرا خاطرات بد را فراموش کنیم؟

تا حالا  فکر کردید خاطرات بد می تواند بر جسم و روح شما تاثیر منفی بگذارد؟
 

همه ما در زندگی با اتفاقات ناخوشایندی روبه‌رو شده‌ایم که تاثیر عمیقی بر روح و روان‌مان باقی گذاشته‌اند. اتفاقات بد، تاثیر عمیق‌تری نسبت به خاطرات خوب در ذهن‌مان باقی می‌گذراند و گاهی منجر به ایجاد مشکلات روحی می‌شوند.

تاثیر منفی خاطرات بد، حتی زمانی که به یاد آنها هم نیستیم وجود دارد. شاید برایتان اتفاق افتاده باشد که بودن در مکانی، یا موقع خاصی از سال بدون آنکه خودتان بدانید چرا، حالتان را بهم می‌ریزد. وقتی عمیق‌تر فکر می‌کنید یادتان می افتد که قبلاً در زمان یا مکان مشابه، تجربه‌ای تلخ و ناراحت کننده داشته‌اید.

اگر خاطرات بد فراموش نشوند، مانع از رشد و حرکت ما و عدماحساس آرامشمان خواهند شد. تجربیات منفی از شکل‌گیری تجربه جدید و لذت بردن از موقعیت‌های بعدی جلوگیری خواهد کرد.

 
آیا می‌توانیم خاطرات بد را فراموش کنیم؟
فراموش کردن خاطرات بد
امیر عباس رحیمی روانشناس خوب در شهر اندیشه ، نمی‌توان انکار کرد که تاثیر خاطرات منفی بسیار عمیق است. گاهی به یاد آوردن یک خاطره تلخ آنقدر عمیق ناراحت‌مان می‌کند که به خاطرش اشک می‌ریزیم. اما نکته اینجاست که ما هرچقدر هم که تلاش کنیم، نمی‌توانیم خاطرات‌مان را به‌صورت کاملاً فراموش کنیم.

نکتهاین است که ما باید یاد بگیریم حس منفی خاطرات بد را از خودمان دور کنیم و آنها را به یک خاطره عادی تبدیل کنیم. خاطره‌ای که به یاد آوردنش ما را دچار احساسات شدید نخواهد کرد.

 

اگر به چنین احساسی دست پیدا کردیم و درمورد خاطرات بد گذشته‌مان به چنین بینشی رسیدیم، می‌توانیم با قاطعیت بگوییم که ما موفق شده‌ایم خاطرات بدمان را فراموش کنیم.

چطور باید خاطرات بد را فراموش کرد؟
تکنیک‌های زیادی  در سایت امیر عباس رحیمی روانشناس خوب ، برای فراموش کردن خاطرات بد و احساسات منفی نسبت به آنها وجود دارد. گاهی این تکنیک‌ها بسیار اختصاصی هستند و باید در کلینیک‌ روانشناسی رامانتوسط روانشناسان مجرب انجام بگیرند.

هیپنوتیزم، مثال خوبی برای تکنیک‌های کلینیکی است. اما خبر خوب اینکه خودتان می‌توانید با انجام کارهای روتین و ساده‌ای  که توسط امیر عباس رحیمی روانشناس ،در خانه خودتان، خودتان را از شر خاطرات منفی خلاص کنید. در ادامه امیر عباس رحیمی روانشناس خوب غرب تهران ،تکنیک‌های مربوط به پاک کردن احساسات منفی نسبت به خاطرات بد را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.
 قدم اول؛ هرآنچه که خاطرات بد را به ذهن‌تان یاداوری می‌کند، از بین ببرد.

 دیدن اشیائی که شما را به یاد خاطرات بدتان می‌اندازد یکی از موثرترین عوامل مرور چندباره خاطرات و یادآوری خاطرات منفی است. برای پاک کردن ذهنتان از افکار منفی، نیاز است که ابتدا محیط بیرونی‌تان را پاک کنید.

پس صبر نکنید! بهترین کاری که می‌توانید برای خودتان انجام بدهید این است که آثار خاطرات بد را از اطراف‌تان پاک کنید. اگر خاطره بد شما از یک رابطه تمام شده است، هر عکس و یادگاری و نشانه‌ای که می‌تواند شما را به یاد آن بیندازد از بین ببرید.

قدم دوم؛ گذشته را شخم نزنید
سعی کنید به خاطرات بدتان بها ندهید. اگر خاطره‌ای منفی به ذهن شما آمد و نمی‌توانید خودتان را در مقابل احساسات منفی

این محتوا برای مشترکان ویژه است.

درباره‌ی amirarahimi

همچنین ببینید

10 نکته طلایی تمرکز حواس در مطالعه|امیر عباس رحیمی

10 نکته طلایی تمرکز در مطالعه

امیر عباس رحیمی«عدم تمرکز حواس»، موضوعی است که بسیاری از جوانان از آن رنج می‌‏برند …

اعلان

اعلان

www.novin.com
www.novin.com
error: برای کپی ،عضو سایت شوید